Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

VZP ČR zve na setkání těhotných žen a maminek

tehotne

Seminář připravený VZP v MC Mateřídouška

Pro těhotné ženy a rodiče dětí do tří let připravila speciální podzimní akci Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP). V Mateřském centru Mateřídouška v Hejnicích se ve čtvrtek 9. října uskuteční přátelské setkání maminek spojené s odbornou besedou.

VZP zajistila pro návštěvnice cyklus přednášek na téma cvičení a plavání v těhotenství a plavání společně s dětmi. Těhotné ženy získají informace o kurzech akreditovaných porodních asistentek. Posluchači se rovněž dozvědí o poskytovaných příspěvcích VZP na tyto aktivity. Navíc si každý z akce odnese malý dárek od Pojišťovny. Setkání v Hejnicích začíná ve čtvrtek v 16 hodin.

Hlavní část programu povede odborník z oboru gynekologie případně pediatrie, který má připravenou přednášku o přínosech cvičení v těhotenství a cvičení s malými dětmi a uvítá jakékoli dotazy přítomných žen i mužů. Posluchačky a posluchači se dozvědí např. deset důvodů, proč cvičit s odborníkem, když žena čeká miminko, a deset důvodů proč cvičit i s miminkem.

Nácvik komunikace s dítětem a péče o něj po narození dává budoucím maminkám a tatínkům větší sebedůvěru a schopnost o dítě lépe pečovat. Žena si současně udržuje nebo i zvyšuje tělesnou kondici potřebnou k porodu i následné péči o dítě. Společné chvíle rodičů s dětmi v raném dětství se stávají základem pro vzájemnou celoživotní komunikaci.

Celým seminářem bude provázet zkušený moderátor, přítomní budou kromě rad odborníka obeznámeni i s výhodami a finančními příspěvky, které VZP ČR poskytuje těhotným ženám, dětem a rodinám s dětmi. Samotný seminář bude trvat 45 minut a vstup na něj je zdarma.

„VZP ČR přispívá v letošním roce až tisíci korunami na kurzy cvičení nebo plavání těhotných, kurzy přípravy k porodu a cvičení nebo plavání s dětmi ve věku do 3 let,“ uvádí ředitel Krajské pobočky VZP pro Liberecký kraj Jiří Benedikt a dodává: „Rodiny s dětmi mohou využít i dalších příspěvků, jako např. na ozdravné pobyty a školy v přírodě, sportovní výcvik či celou řadu očkování“.

Více o akci na www.vzp.cz/matkadite

Na další podrobnosti k čerpání příspěvků je možné se informovat na jednotlivých pobočkách VZP ČR, e-mailové adrese info@vzp.cz, webových stránkách www.vzp.cz či infolince 844 117 777.

Stanislav Šetina
specialista marketingu a komunikace
Krajské pobočky VZP ČR pro Liberecký kraj

8.10.2008 12:12:38 | přečteno 2428x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load