Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Posvícenský turnaj v Mariáši

Mariáš

Reportáž z karetního dýchánku na Ferdinandově.

V sobotu 11. října 2008 jsme se opět sešli v restauraci U Tetřeva, abychom porovnali své síly v mariáši.

Právě je půl třetí a já s tátou jsme dorazili do hospody vše připravit. Během půlhodinky přicházeli naši spoluhráči, kteří se u mě zapisovali a dávali vklad. Když už nás byl sudý počet, tedy 20, mohli jsme zahájit turnaj.

První zazvonění zahájilo turnaj a hru zároveň. Všichni hráči se pustili do hry s velkou vervou. Samozřejmě i já, i když jsem toto kolo pěkně zvorala. Po padesátipěti minutách zazvonil zvoneček a první kolo skončilo. Hráči dohráli kolo a počítali, jak dopadli. Nejhůře jsem na tom byla já. Když bych nezvorala jednu hru, mohla jsem mít o mnoho peněz víc. No ale stalo se.

Když jsem sesbírala lístečky s výsledky, s mamkou jsme je zapsaly a šla jsem vyhlašovat výsledky tohoto kola. Po vyhlášení jsem hlásila, kdo bude u jakého stolu hrát a s kým. Po přemístění jsme začali hrát.

Skončilo druhé kolo a šlo se papat. Mezitím jsme opět sesbíraly lístečky s výsledky a čekaly, až skončí „velká přestávka“. Po ukončení svačiny jsem vyhlásila výsledky a rozlosování.

Znovu jsme usedli a plně se věnovali hře. Tentokrát mnohem více zapáleni do hry. Dokonce jsem si i všimla, že se nikdo nehádal, což bylo zvláštní.

Po tomto a po čtvrtém kole se vyhlašovaly výsledky.

PA110011, obrázek se otevře v novém okněPA110012, obrázek se otevře v novém okně

A jdeme na to. Nejdříve bych chtěla zmínit našeho sponzora, který nám věnoval výhry a tím je liberecký pivovar Konrad. Začnu posledním místem, jak je to u nás zvykem. Na posledním místě se umístila moje maličkost, tedy Zuzka Henclová, a jako výhru jsem si odnesla mimo diplomu nějaké ty drobnůstky od sponzora stejně jako všichni ostatní výherci. Jako třetí se umístil pan Jaroslav Zavřel. Na druhém místě se umístil „Picek“ neboli pan Smýkal. A na tom nejlepším místě, místě prvním se umístil nováček pan Hudský. Proč nováček? Protože hrál náš turnaj poprvé a vyhrál.

PA110015, obrázek se otevře v novém okněPA110016, obrázek se otevře v novém okně

Všem přítomným mariášníkům mockrát děkuji za účast a moc se těším na další turnaj, který se koná 6. prosince 2008 opět v restauraci U Tetřeva. Včas dáme vědět.

Za Sdružení osadníků Ferdinandova
Zuzana Henclová

13.10.2008 17:18:49 | přečteno 2002x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load