Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pohádkový les v Hejnicích

pohádkový les

Zhodnocení akce „Pohádkový les“ v Hejnicích

U příležitosti Mezinárodního dne dětí se v neděli 1. června 2008 konal „Pohádkový les“ v rozlehlém lesním prostranství nad hejnickým koupalištěm. Počasí nám přálo a vylákalo tak z domova velké množství malých i dospělých účastníků. Na startu byl každý dětský účastník přivítán králem, královnou a princeznou a obdržel od nich látkový pytlíček a žeton na buřtíka, kterého si pak v cíli svého lesního putování mohl opéci na velkém ohništi. Pytlík sloužil hlavně k ukládání drobných výher a odměn za úkoly, které děti plnily pod dozorem pohádkových postaviček na jednotlivých stanovištích. Stanovišť bylo celkem deset a nesly se v duchu známých pohádkových příběhů a jejich představitelů. Děti se setkaly se Sněhurkou a trpaslíky, s Křemílkem a Vochomůrkou, Vodníkem a Hejkalem, Vlkem a Zajícem, s Beruškou, Broučkem, Broukem Pytlíkem a Ferdou mravencem, dále pomohly navléknout korálky pro Makovou panenku, rozpoznat Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka s Večernicí, Shreka s Fionou a jejich kamaráda Oslíka.

pohádkový les, obrázek se otevře v novém okněpohádkový les, obrázek se otevře v novém okně

V cíli na děti čekal zelený skřítek Rákosníček. Tomu děti předaly svou namalovanou hvězdičku, kterou Rákosníček umístil na hvězdné nebe. A že těch hvězdiček bylo nepočítaně!

O zábavu dětí v cíli se postaralo divadlo Andromeda z Prahy. Soutěžilo se, zpívalo a hlavně tančilo téměř půldruhé hodiny. Ostatní si mohli v příjemném lesním prostranství opéci buřta, doplnit tekutiny nebo zahnat hlad z malé nabídky občerstvení. Po zbytek odpoledne měly děti také příležitost povozit se na koni pana Zástěry.

pohádkový les, obrázek se otevře v novém okněpohádkový les, obrázek se otevře v novém okně

Celý program nakonec završil parádní seskok tří parašutistů z Paraklubu Liberec.

pohádkový les, obrázek se otevře v novém okně

Letošní ročník Pohádkového lesa navštívilo 504 účastníků. Pozitivní ohlasy, za které jsme moc rádi, nás utvrdily v našem rozhodnutí pokračovat v této zavedené tradici a nabídnout tak dětem i dospělým z Hejnic a okolí kulturně-zábavný program v příjemném prostředí lesa.

Akci po personální stránce zajišťovali členi a dobrovolníci z Centra Mateřídouška, jejichž počet byl 25, a množství dobrovolníků z řad veřejnosti. Žáci Základní školy Hejnice pod vedením paní učitelky Michaely Štainbruchové vyrobili nádherné papírové kulisy. Hasiči zajistili nezbytně důležitou dopravu a bezpečnou hlídku u ohně. Zdravotní dozor po celou dobu zajišťovaly zdravotnice paní Krausová s paní Peškovou.

Propagace Pohádkového lesa byla zajištěna pomocí letáků, webových stránek www.materidouska.cz, informačních emailů, vyhlášením v rozhlasech měst a obcí ve Frýdlantském výběžku, Rádiu RCL a osobním pozváním.

Na startu a v cíli Pohádkového lesa byli umístěni naši nejvýznamnější sponzoři a partneři, bez kterých by Pohádkový les neměl takový úspěch, jaký má. Děkujeme všem za důvěru a podporu.

„Pohádkový les 2008“ podpořili:

PARAKLUB LIBEREC
MÚ HEJNICE
OÚ LÁZNĚ LIBVERDA
OÚ BÍLÝ POTOK
KNORR - BREMSE
SPOJOVACÍ MATERIÁL KILLICH s.r.o.
ŠKARÝD - PINK
ADAPTO s.r.o.
VÁCLAV BARTOŠ ELEKTRO RASPENAVA - PRODEJNA HEJNICE
JIŘÍ KELLNER - VÝROBA LÁZEŇSKÝCH OPLATKŮ
LÉKÁRNA HEJNICE
ZŠ Hejnice (SRPŠ)
ŘEZNICTVÍ, UZENÁŘSTVÍ KLOUČEK
FOLDA s.r.o.
SPOLEČNOST ACERA s.r.o.
M+S, spol. s r.o. PEKÁRNA HEJNICE
HERAP PAVEL ŠOMJAK
LIPA VELKOOBCHOD PAPÍREM
TOMÁŠ HRADIL HEJNICE
ZELENINA PAVEL NOVÁK HEJNICE
ZELENINA A OVOCE JIŘINA LIPENSKÁ
ŠUMAVSKÁ PEKÁRNA HEJNICE
ČESKÁ SPOŘITELNA POBOČKA HEJNICE
ŠAPITÓ Jiří Mrňávek
MIROSLAV PETŘÍČEK POTRAVINY
SLEZAN - FRÝDEK MÍSTEK a.s.
ALFAVARIA
TEXVELI s.r.o.

Ještě jednou všem děkujeme za pomoc při přípravě, realizaci a úspěšném ukončení Pohádkového lesa pro rok 2008.

P.S. Doufám, že dvě přepravky s pitíčky, které se ztratily z trasy po ukončení, byly využity pro děti, …když měly v tento den svátek :o)

Pavlína Bartošová
Centrum Mateřídouška o.s.

11.6.2008 15:07:37 | přečteno 4500x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load