Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Night show and Meatly 3DHCup Hejnice

bikeři

Report z víkendové akce "bikerů" na trati vedle ferdinandovského vleku.

Víkend utekl jako voda, máme tu pondělí a s ním plno dojmů a zážitků, že nevím kde mám vůbec začít. No vezmeme to pěkně od začátku.

My jako stavitelé trati pro Meatfly 3DHCup a pořadatelé noční dirtové exhibice v jednom jsme toho s našimi představami neměli vůbec málo, teda v tom případě když chcete začít něco pořádat týden předem. Ale to bychom nebyli my a nebyl by to ten pravý adrenalin a stres, se kterým bojujete každou noc, když usínáte a nevíte na co dřív myslet. Stručně řečeno… to, co by jiní připravovali měsíc a stejně by jim potom něco neklaplo, my připravovali týden a dá se říct, že je všechno úspěšně za námi..

Je pátek, lidi co přijeli trénovat na sobotní závody se už pomalu sjíždí a my máme takřka na dnešní večerní show všechno připraveno . Osvětlení v podobě osmi halogenů je už odzkoušeno z minulé noci a tak dnešní den probíhá v klidnějším tempu. Lubka ještě dolaďuje přípravy na večerní vystoupení kapely The Duchod a mezitím už první nedočkavci trénují. Postupem času se už začíná scházet i docela tučné publikum, které zabírá spolu s kempem celou louku. Už jen pár minut nás dělí od prvního úderu kapely The Duchod. Myslím si, že hodně nezasvěcených lidí nevědělo co má vůbec od „důchodců“ čekat, ale mně osobně velice překvapili a od loňského roku jde vidět velký posun dopředu.. klobouk dolů dědci!

A je to tady! Patnáct písniček je pryč, lidé skandují , chtějí vidět show! Tři dva jedna Mr. Kagot hlásí a halogeny svítí! V tom už parta ostrých hochů postává na hranách skoků a nechává se vyhecovat přítomným publikem. Neuplyne hodně času a rozjíždí se první zahřívací vláček v podání jak místních tak cizích riderů. Postupem času se přitvrzuje, kluci se navzájem hecují a diváci nemají tak nouzi o pořádnou podívanou! Není se také čemu divit, první cena za nejlepší prolítnutí vzduchem byla láhev červeného a to třikrát! Tím chci poděkovat místní hospodě „Rytíř“. Ještě teď je našemu fotografovi blbě. Strach z páteční deštivé předpovědi byl tak zcela za námi, ale nahradil ho bohužel jiný defekt a tím byl slabý přívod elektřiny a tak halogeny časem slábly a hlavně hudba ze začátku vůbec nehrála. Tím pádem se nemohli ani komentátoři zúčastnit. To byl ten největší mínus, ale na druhou stranu asi i jediný. Chtělo to začít dříve s přípravami? Nezvládli jsme to? To nechám už na Vás samotných… Nakonec sem převzal já zmiňovanou symbolickou cenu „pár litrů vína“ a šlo se oslavovat až do rána. Jen ze strany jezdce můžu říct, že pro nás to bylo opět něco jiného, moc jsme si to užili a hlavně jsme si toho zas hodně vzali. Takže příští rok ještě větší a ještě lepší? Těšíte se? Čtěte dál!

bikeři, obrázek se otevře v novém okně

Následný den jsme se nestačili ani rozkoukat a už se jel další závod ze série Meatfly 3DHCupu 2008...Tento víkend byl opravdu nabitý!

Po noci plné deště a oslavování jsme se ráno probudili překvapivě do dobrého počasí, které naznačovalo povedené závody. A taky že jo! Naše místní parta přichází na místo přece jenom o něco déle, neboť páteční noc plná oslav byla dlouhá. Na kopci ale už všechno jede jak má, lano se točí, hudba hraje.

Vzhledem k předešlé deštivé noci ale doznává trať jiných obtížností a tak většina riderů přezouvá svoje pneumatiky za speciální pláště do mokra. Kdo měl z pátečního dne natrénováno, měl hold smůlu. Já osobně abych pravdu řekl jsem si deštivé přeháňky na sobotu přál. Trať se tak stala jednak o dost zajímavější a na druhou stranu si neumím představit, jak by se rychle a hlavně nebezpečně jezdilo v některých pasáží za sucha. Tréninkové dopoledne uběhlo jako voda a už se jely první jízdy měřeného tréninku. Postupem času trať až na pár lesních pasáží opravdu zcela vysychá a to se hned poznamenává na časech prvního a druhého kola, které se oproti jízdám v tréninku zlepšují. Nejlepší čas dne zajel opět jako loni Petr Heiník ze Suzuki RB a to s časem 1:12.38. Se ztrátou 2:03s na nejlepší čas dojíždí do cíle na druhém místě Jan Šavr z CYKLOMAX - BRS TECHNOLOGY-4EVER a hned za ním na třetím místě v kategorii FULL SUSPENSION (celo-odpružená kola) Jakub Šosvol za KONA.CZ s časem 1:15.48. V téže kategorii startuji tenhle rok i já a dojíždím celkově na šestém místě s časem 1:16:27. V kategorii JUNIOR jsme měli letos hojné zastoupení a to Tomáše Kybice, který zajel první místo s časem 1:16:96 před Lukášem Melicharem, který projel cílovou bránu s časem 1:17.58. Patrik Albert se umístil na místě 18. Ženám kralovala Jana Trojanová, která nadělila nejednomu závodníkovi a to když dojela s časem 1:28.35! Další kategorie byla HARTAIL (kluci na pevných rámech), kde startoval od nás Filip Horák, který v tréninku skončil pár metrů po startu, když testoval tvrdost místních buků. Chvilku za ním startoval Tomáš Melka, který aby toho nebylo málo Filipa ještě přejel. Nakonec ale jeden zvýše zmiňovaných Filip Horák dopadl na slušném 14. místě. A málem bych zapomněl na letos novou a nejmladší kategorii KADET, kde se zúčastnili a probojovali i lokální mladí borci , tím jsou Jiří Burda na místě čtvrtém a Tadeáš Hradil, který se umístil na místě pátem. Jen tak dál!

bikeři 2, obrázek se otevře v novém okně

To by bylo k letošnímu pestrému ukončení prázdnin asi vše. Doufám že jsme Vám i tentokrát nabídli něco jiného něco víc a že budete tuto akci i nadále podporovat svojí účastí a propagací. Příští rok na viděnou!

Více informací a fotek naleznete na našich nových webových stránkách www.bfh.cz

Za bikefreakshejnice
Jan Trnka

1.9.2008 12:11:23 | přečteno 2371x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load