Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na Ferdinandov se vrátil masopust

Masopust Ferdinandov

V sobotu 9. února se na Ferdinandově konal opět po letech Masopust.

Vše měl na svědomí spolek Ferdinandovských osadníků, kteří se rozhodli po úspěšném posvícení oživit i tradici Masopustu na Ferdinandově. V ono sobotní odpoledne si daly masky dostaveníčko před Tetřevem a po předání symbolického klíče od Ferdinandova přímo z rukou pana starosty se započal průvod obcí.

Masopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okněMasopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okněMasopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okněMasopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okně

Ten byl zpestřen zastávkami u stavení domorodců. Celou dobu se tančilo, zpívalo, veselilo a občerstvovalo. Rej masek byl široký, od klasického kominíka, medvěda (bez medvědáře - asi to byl nějaký ochočený brtník), přes smrtku až třeba po dva bezdomovce, kteří si to vandrovali i s obligátním vozíkem.

Masopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okněMasopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okněMasopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okněMasopust Ferdinandov, obrázek se otevře v novém okně

Po utopení symbolické slaměnné figuríny v místním potoce se průvod odebral do místní krčmy U Tetřeva. A zde pak pokračovalo veselí v podobě masopustní zábavy až do ranního kuropění. Akce se velmi povedla, o čemž svědčí řada kladných ohlasů a referencí. Takže za rok nashledanou.

25.2.2008 17:40:16 | přečteno 4820x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load