Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Festival Jizerská nota v Hejnicích s novinkou - ; Dětskou notou!

Jizerská nota 2008

Tradiční hudební festival se opět po roce rozezní v Hejnicích.

Poslední zářijová sobota, tedy 27. září, je tradičně věnována festivalu Jizerská nota v Hejnicích. Letos se bude konat po 28., přesto bude mít na tomto ročníku premiéru nová soutěž - Dětská nota, soutěž mladých skupin do 18 let. Dětská nota v sobotu 27. září začíná od 10 hod. vystoupením kouzelníka Alexe v kině a poté od 10.30 hod. budou v centru Hejnic - v prostoru před Perunem a kostelem - zahájeny dětské soutěže a hry nazvané Na divokém západě. Současně proběhnou různé rukodělné dílny, které připravuje hejnické Mateřské centrum Mateřídouška. Hudební program Dětské noty začíná v 11 hod. a divákům představí osm soutěžících skupin a sólistů, např. Atakama, Duo D, Kabája, Žito, Duo Jáma s.r.o. ad. Na všechny akce v rámci Dětské noty je vstup ZDARMA!!!

Program Jizerské a Dětské noty vznikl díky podpoře Města Hejnice a firem Jablotron Alarms, Hudební nástroje Roudnický, Filinger, Lesy ČR, CIS Systems, Raiffeisen stavební spořitelna, pivovar Konrád, Pekařství M+S, výroba a prodej potravin, Řeznictví a uzenářství Karel Klouček, za což jim děkujeme.

Od 11 hod. také začne probíhat tzv. Potlach v kině - setkání s oblíbeným spisovatelem Zdeňkem Šmídem (autor knížek Proč bychom se netopili, Proč bychom se nepotili, Miss Porta, Trojí čas hor...) a křest jeho nové knížky Jak nabalit plavou dívku. Hrát budou Roháči z Lokte.

Od 14 hodin se v areálu Autokempu rozběhne pod konferenciérským mikrofonem publicisty Honzy Dobiáše hlavní koncert Jizerské noty, na němž vystoupí skupiny Bezefšeho, Hluboké nedorozumění, Chudinkové, Kámen úrazu, Lístek, Ozvěna, Sekvoj a Roháči, jako host letošní Noty.

Po vyhlášení výsledků soutěže bude již tradičně ve 21 hod. zapálen slavnostní oheň a ti, co u něho nevydrží noční písničkový maratón do ranního kuropění, mohou zdarma nocovat ve vlastních stanech.

Folkový a trampský festival Jizerská nota, který patří k nejstarším festivalům našeho regionu, je organizován libereckým občanským sdružením Jizerské aktivity ve spolupráci s Městským úřadem Hejnice. Více najdete www.nota.wz.cz

Pavel D. Vinklát

Kontakt:
Občanské sdružení JIZERSKÉ AKTIVITY, Rumunská 47/16, 460 01 Liberec,
Pavel Déčko Vinklát - tel. 777 797 878, 486 131 650
e-mail: pavel.vinklat@knihy555.cz, http://nota.wz.cz

15.9.2008 13:14:57 | přečteno 3847x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load