Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Hejnice

Aktuality

Nechcete se stát PARTNERY Hejnických slavností?

Nechcete se stát PARTNERY Hejnických slavností?

29.01.2023 |

Hledáme partnery, kteří by byli ochotní zapojit se do rodiny partnerů, sponzorů a dobrých duší podporující jednu z největších kulturních akcí na Frýdlantsku, Hejnické slavnosti.
Může jít jak o firmy tak samozřejmě jednotlivce.

ikona souboruV tomto odkaze si můžete prohlédnout jaké jsou možnosti spolupráce s nabídkou protiplnění ze strany pořadatelů.

V našich malých Hejnicích by totiž bez pomoci partnerů tahle letní slavnost nemohla proběhnout. A proto jestli někdo víte o někom, kdo by se rád prezentoval v rámci našich slavností jako partner nebo chtěl místní kulturní akci pro široké okolí podpořit, ozvěte se nám, rádi mu Partnerský a sponzorský program Hejnických slavností doručíme.
E-mail - slavnosti@mestohejnice.cz.

Hejnické slavnosti vám děkují. 

Více
 
Hejnice volily prezidenta

Hejnice volily prezidenta

29.01.2023 |

Výsledky 2. kola voleb prezidenta republiky v Hejnicích. Volební účast proti 1. kolu opět stoupla.
Moc děkujeme všem volebním komisařkám, komisařům a zapisovatelkám za jejich práci po oba volební víkendy. A také všem Vám, kteří jste k volbám se svými hlasy dorazili.
Jednotlivé okrsky či jiná města a obce v okolí můžete prozkoumat na www.volby.cz.

 
Město Hejnice vyhlásilo dotační programy

Město Hejnice vyhlásilo dotační programy

29.01.2023 |

Město Hejnice vyhlásilo „Výzvu na podání žádostí do programů pro poskytování dotací z rozpočtu města Hejnice 2023“.
Zažádat o příspěvek na činnost mohou spolky a sdružení působící v Hejnicích v oblastí školství, kultury a sportu.
Informace o výzvě jsou v tomto souboru ikona souboruVýzva pro podání žádosti program 2023.
Kompletní materiály včetně formulářů žádostí najdete v odkaze níže.

Více
 
Hejnice vyhlásily Participativní rozpočet 2023

Hejnice vyhlásily Participativní rozpočet 2023

29.01.2023 | V tomto odkaze najdete pravidla Participativního rozpočtu města Hejnice na rok 2023.
Dozvíte se jak podávat návrhy do Participativního rozpočtu i že došlo k navýšení vyčleněných prostředků města na tuto kapitolu na celkovou částku 200 000,- Kč.
Termín podávání návrhů běží do 1. března 2023.
 
2. kolo prezidentských voleb

2. kolo prezidentských voleb

26.01.2023 |

Tento pátek a sobotu proběhne 2. kolo voleb prezidenta republiky.

V pátek můžete hlasovat ve volebních místnostech od 14 do 22 hodin. V sobotu pak od 8 do 14 hodin.

VOLEBNÍ LÍSTKY NENAJDETE PŘEDEM VE SVÝCH SCHRÁNKÁCH, ALE DOSTANETE JE AŽ PŘÍMO VE VOLEBNÍ MÍSTNOSTI.
Ty z prvního kola s sebou neberte, nyní budou žluté. S sebou je třeba mít platný průkaz totožnosti.

V Hejnicích najdete volební místnosti v budově základní školy, městském kině, restaurace Dělňák a v mateřské škole na Ferdinandově.

 
MODERNÍ LED VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ HEJNICÍM VÝRAZNĚ ŠETŘÍ ELEKTŘINU

MODERNÍ LED VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ HEJNICÍM VÝRAZNĚ ŠETŘÍ ELEKTŘINU

26.01.2023 |

Moc děkujeme vedení Hejnic za souhlas k dvěma etapám rekonstrukce veřejného osvětlení, které jsme s pomocí dotací realizovali v letech 2020 a 2021.
Původní klasické lampy nahradily moderní LED technologie, které mimo úspory spotřeby elektřiny přinesly i snížení světelného smogu, přebarvení nočních Hejnic z oranžové výbojkové barvy na příjemnější teplou bílou a také kvalitnější osvětlení silnic a chodníků v souladu s normami.

Co se týče spotřeby, tak je pro nás velmi příjemným zjištěním, že jsme se dostali na 50 % původní spotřeby elektřiny. Před realizací rekonstrukce jsme se pohybovali kolem 120 MWh ročně, nyní byla spotřeba za poslední kompletní rok s novým systémem celkem 60 MWh. Hejnice zatím ještě tento rok mají fixovanou cenu elektřiny na VO kolem 2300 Kč/MWh, takže si finanční úsporu sami můžete spočítat.

A to i v situaci, kdy před rekonstrukcí v Hejnicích svítilo 386 původních lamp a po rekonstrukci po městě najdete nově 519 lamp, takže zhruba o 1/3 více.

 
VETERINÁŘI MĚNÍ OMEZENÍ KVŮLI AFRICKÉMU MORU PRASAT NA FRÝDLANTSKU

VETERINÁŘI MĚNÍ OMEZENÍ KVŮLI AFRICKÉMU MORU PRASAT NA FRÝDLANTSKU

21.01.2023 |

Státní veterinární správa (SVS) v pátek 20. ledna 2023 vydala nařízení, které mění mimořádná veterinární opatření v oblasti kolem Jindřichovic pod Smrkem, kde byli nalezeni uhynulí divočáci nakažení africkým morem prasat (AMP). Mění se název oblasti o výměře bezmála 200 km² z „pásma infekce“ na „uzavřené pásmo II“.

V oblasti přestává dnešním dnem platit zákaz lovu volně žijící zvěře, končí zákaz vstupu veřejnosti mimo vyznačené cesty. Z oblasti bude možno po obdržení povolení od SVS přesouvat divoká prasata a vepřové produkty.

V pásmu infekce platil zákaz pohybu veřejnosti v přírodě mimo vyznačené cesty. Tento striktní zákaz s novým nařízením přestává platit. „Přesto žádáme občany, aby se při pohybu v přírodě chovali obezřetně, uvědomovali si riziko možného výskytu nebezpečné nákazy a případné nálezy mrtvých divokých prasat neprodleně hlásili Krajské veterinární správě pro Liberecký kraj či místnímu mysliveckému sdružení,“ uvedla Veterinární správa.

V oblasti přestal platit zákaz lovu. Pokud se však jedná o lov divokých prasat, budou pro něj platit poměrně přísná pravidla. Lovit divočáky budou moci jen předem proškolení lovci. Každý ulovený kus bude muset být povinně vyšetřen na AMP a bude muset být bezpečně uskladněn až do doby obdržení výsledku vyšetření. Konzumace masa z divočáka uloveného v této oblasti bude možná pouze v domácnosti lovce. Maso z divočáka smí být uvedeno na trh pouze prostřednictvím schváleného zvěřinového závodu. Za každé ulovené prase divoké má lovec nárok na zástřelné ve výši 1000 Kč. Při společném lovu zvěře v oblasti bude zakázáno používat lovecké psy, protože představují riziko z hlediska možného pasivního šíření nákazy.

Nové nařízení také stanovuje výjimky, za kterých je možno přemísťovat z uzavřeného pásma II prasata domácí, jejich maso a výrobky z něj. I nadále až na odůvodněné výjimky platí v oblasti zákaz venkovního chovu prasat.

Na uzavřené pásmo II jižním směrem navazuje uzavřené pásmo I. Tato oblast zahrnuje 65 katastrálních území o celkové výměře 531 km². Také v této oblasti je umožněn lov prasat divokých pouze proškoleným lovcům. Každý ať už ulovený či nalezený divočák je povinně vyšetřen na AMP a myslivcům je vypláceno zástřelné. Omezeny jsou přesuny domácích prasat a vepřového masa z oblasti i masa z divočáků.

AMP je akutní onemocnění prasat podobné klasickému moru prasat. Je charakteristický vysokou, téměř 100% úmrtností. V populaci divokých prasat se virus šíří zejména přímým kontaktem, ale také krmivem a podestýlkou, vodou či předměty.
Zdroj - SVS

 
Ve středu se koná představení projektu revitalizace sídliště

Ve středu se koná představení projektu revitalizace sídliště

20.01.2023 |

Ve středu 25. ledna v 17 hodin se v kině Hejnice koná veřejné představení projektu revitalizace starého sídliště v Hejnicích.
Za účasti projektantů bude představen projekt revitalizace dopravních a přístupových ploch, vodárenské infrastruktury, veřejného osvětlení a mobiliáře. Projekt, který se bude město snažit zrealizovat v ročních etapách v příštích letech vzhledem k finanční náročnosti a logistice celého sídliště. Investice se bude pohybovat kolem 50 miliónů korun.
Na jednání budou moci být pokládány dotazy na projektanty. K prostudování projektové dokumentace nabízíme následující materiály:
ikona souboruC.3. Koor. sit. výkres.pdf
ikona souboruA-PRŮVODNÍ ZPRÁVA - Hejnice.pdf
ikona souboruB-SOUHRNNÁ TZ - Hejnice.pdf
ikona souborukomunikace D11_TECHNICKÁ ZPRÁVA.pdf
ikona souborukomunikace D12_SITUACE KLAD 1.pdf
ikona souborukomunikace D13_SITUACE KLAD.pdf

- celková složka ke stažení - ikona souboruPD Sídliště Hejnice.zip

 
Město Hejnice vyhlašuje výběrové řízení na pozici referent kultury a cestovního ruchu

Město Hejnice vyhlašuje výběrové řízení na pozici referent kultury a cestovního ruchu

19.01.2023 |

Tajemník Městského úřadu Hejnice vyhlašuje dle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících samosprávních celků

veřejnou výzvu na obsazení pracovního místa na dobu určitou: referent kultury a cestovního ruchu

Místo výkonu práce
:  Město Hejnice - Městský úřad Hejnice

Platové zařazení: dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů

Zákonné předpoklady: státní občan ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním příslušníkem a má v ČR trvalý pobyt, dosažení věku 18 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost

Kvalifikační předpoklady: středoškolské vzdělání ukončené maturitou, vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání

Požadavky: 
- řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič
- znalost MS Office
- organizační, komunikační a prezentační dovednosti
- samostatnost, proaktivní přístup
- pečlivost, orientace na detail, kreativita
- místní znalost
- vysoká časová flexibilita
- schopnost zjišťování a orientace v informacích

Výhodou:
- pracovní zkušenosti v oblasti kultury, organizování kulturních a společenských činností
- pracovní zkušenosti v oblasti cestovního ruchu
- znalost anglického nebo německého jazyka
- orientace v základních směrech české kultury
- zkušenosti s grantovými projekty

Informace o náplni práce:
- organizování a komplexní zajišťování kulturních a společenských akcí města, spolupráce s městskou knihovnou, kinem, propagace akcí atd.
- spolupráce na tvorbě dlouhodobé vize rozvoje města Hejnice v oblasti cestovního ruchu, organizace akcí podporujících cestovní ruch, spolupráce na vybudování a vedení městského informačního centra, navrhování propagačních předmětů, atd.

Podrobnější informace u tajemníka Městského úřadu.

Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti:
přesné označení výběrového řízení, jméno, příjmení, popř. titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis uchazeče

Výčet dokladů, které zájemce připojí k přihlášce:
-strukturovaný životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosaženém vzdělání, dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech a dovednostech
- čestné prohlášení, že zájemce nemá záznam v Rejstříku trestů
- kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
- případně kopie dokladů o absolvování odborných kurzů nebo jiného vzdělávání

Pracovní poměr: na dobu určitou.

Předpokládaný termín nástupu
: dle dohody.

Lhůta pro podání přihlášky: průběžně, do odvolání

Možnosti podání přihlášky:
- poštou na adresu: MěÚ Hejnice, podatelna, ul. Nádražní čp. 521, 463 62 Hejnice
- emailem na karel.kopecky@mestohejnice.cz
- osobně na podatelnu MěÚ Hejnice

Obálku / předmět emailu označte textem: kultura a cestovní ruch

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení v jeho průběhu kdykoliv.

 
Vysílač TV nefunguje

Vysílač TV nefunguje

16.01.2023 |

Vysílač pozemního digitálního televizního vysílání na Libverdě je nyní v poruchovém režimu.
Zítra, v úterý dopoledne dojde k výměně poškozené části vysílače.
NÁSLEDNĚ JE U NĚKTERÝCH SET-TOP-BOXŮ NUTNÁ OPAKOVANÉ NALADĚNÍ SIGNÁLU VYSÍLAČE!
Majitelé to poznají, když po 12. hodině jim nenaskočí signál v TV.
Provozovatel děkuje za pochopení.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load