Aktuality

Společnost CIS shání zaměstnance

Společnost CIS shání zaměstnance

24.03.2017 | CIS, který má hlavní závod v Hejnicích hledá aktuálně do výrobní, technické i administrativní oblasti milé kolegy na tyto uvedené pozice. Nabízí stabilitu v rodinném podniku, zajímavé firemní benefity, možnost kariérního růstu, dalšího vzdělávání a seberealizace. Chcete-li být součástí našeho úspěšného týmu a podílet se na našem růstu, pošlete svůj životopis na adresu personalnioddeleni@cis-europe.eu nebo doručte na CiS systems s.r.o., P. Bezruče 22, 463 62 Hejnice, a nebo zavolejte na +420 482 412 422. Více informací o společnosti a nabízených pozicích najdete na webových stránkách www.cis-europe.eu
 
Hejnická škola má nový plot

Hejnická škola má nový plot

23.03.2017 | Loňská rekonstrukce areálu základní školy se dotýkala i historického plotu před starou budovou z ulice Lázeňská. Stav plotu donutil k radikálnímu řešení v podobě kompletní výměny za nové plotové pole a sloupky. A ty se v minulých dnes objevily na místě a škola tak má nový, kompletně kovaný, krásný plot v tmavém provedení, který ladí k historické podobě budovy. Budeme doufat, že tu vydrží minimálně to století jako jeho předchůdce neboť náklady přesáhly částku přes půl miliónu korun.
 
Lípy před kostelem prošly nutným ořezem

Lípy před kostelem prošly nutným ořezem

23.03.2017 | V těchto dnech probíhá jako každé 3 roky náročný ořez lip v parčíku před kostelem. Letos děkujeme firmě Nářadí Bartoš za zapůjčení akumulátorové motorové pily, která výrazně usnadňuje práci ve výškách.
Lípy jsou nutné pravidelně ořezávat, protože jsou ve špatném stavu díky neustálým řezům a koruny jsou velmi křehké a náchylné na rozlomení když bychom nechali narůst větve do větších dimenzí.
V současné době je připravován projekt na rekonstrukci tohoto parčíku. Vzhledem ke stavu stromů se bavíme a kompletní rekonstrukci za kultivary, které se nemusí řezat a tím pádem poškozovat a vystavovat působení škůdců a vlivů počasí.
Projekt bude v první polovině roku prezentován veřejnosti, aby se mohla dozvědět všechny informace a eliminovaly se pak následné emotivní výpady od jedinců, kteří jsou mimo hejnickou informační skupinu.
 
Domov Raspenava slaví

Domov Raspenava slaví

22.03.2017 | Vedení Domova Raspenava si Vás touto cestou dovoluje pozvat na oslavy 30. výročí od otevření domova pro osoby se zdravotním postižením v Raspenavě, které se uskuteční 31. 3. 2017.
 
Vyšel nový Hejnický zpravodaj

Vyšel nový Hejnický zpravodaj

21.03.2017 | V současné chvíli si můžete pořídit nové číslo Hejnického zpravodaje. První číslo v letošním roce si tak jako obvykle můžete zakoupit v prodejně Tabáku u paní Baťkové v Klášterní ulici nebo v prodejně potravin na Ferdinandově. Elektronickou verzi také již naleznete na našem webu.
 
Nové dopravní zrcadlo na Ferdinandově

Nové dopravní zrcadlo na Ferdinandově

21.03.2017 | Splnili jsme další přání našich obyvatel, když se tu nedávno objevila žádost o umístění dopravního zrcadla na křižovatku k restauraci Cimpl na Ferdinandově. A díky Službám již od včera jedno takové visí na protějším sloupu. 
 
Kino Hejnice má nový web

Kino Hejnice má nový web

16.03.2017 | Představujeme vám nové webové stránky hejnického kina, kde nově najdete spoustu informací, obrázků a ukázek jednotlivých filmů, které máme v programu.
Navíc je možná přímá rezervace vstupenek na jednotlivá představení - pozor, rezervace propadá 15 minut před začátkem promítání. Taktéž je součástí online nákup vstupenek na jednotlivá představení z pohodlí domova.
Omlouváme se, ale zatím nefunguje bonus program, který připravujeme na nový systém.www.kino.mestohejnice.cz
 
Masopust 2017 ve videu

Masopust 2017 ve videu

10.03.2017 | Ohlédnutí za víkendovým Masopustem v Hejnicích v podobě krátkého videa může zkrátit čekání na zajímavé fotografie z akce, které budou následovat.
Video z akce
 
I Hejnice se opět připojují k Vlajce pro Tibet

I Hejnice se opět připojují k Vlajce pro Tibet

10.03.2017 | Dne 10. března si připomínáme výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při kterém zemřelo nejméně 80 000 Tibeťanů. Proto zavlaje tibetská vlajka i na radnici našeho města v rámci dalšího ročníku akce Vlajka pro Tibet. Celosvětová kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Tibeťané po padesáti letech čínské okupace nadále čelí omezování svobody slova, názoru a projevu, omezování pohybu na území Tibetu, svévolnému zatýkání, zadržování a věznění bez udání důvodu a možnosti obhajoby, mučení a nelidskému zacházení ve vězení a to včetně nezletilých vězňů, omezování svobody tisku, cenzuře, uzavírání internetových blogů a webových stránek.
 
Hejnice hospodaří v roce 2017 s vyrovnaným rozpočtem

Hejnice hospodaří v roce 2017 s vyrovnaným rozpočtem

09.03.2017 | Rozpočet Hejnic byl schválen na posledním zasedání zastupitelstva roku 2016 v prosinci v kině. Obsahuje plán příjmů ve výši 64,427 miliónů korun, plán výdajů ve výši 64,797 miliónů korun a jelikož v příjmech není započítána slíbená dotace na zateplení školky ve výši 460 tisíc korun, dá se říci, že je rozpočet vyrovnaný. Mezi největší položky v akcích patří zateplení panelového domu čp. 531 nebo rekonstrukce mostu u autokempu.Kompletní rozpočet roku 2017
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load