Aktuality

Ve středu zveme na noční sáňkování

Ve středu zveme na noční sáňkování

23.01.2017 | Tuto středu 25. ledna se koná noční sjezd na sáňkách nebo bobech po nové sáňkařské dráze na Ferdinandově. Sraz je v 19 hodin na parkovišti před mostem nad firmou CUBE - v cíli dráhy. Následovat bude společný přesun na start a pak sjezd temnými bučinami.
PODMÍNKOU účasti je funkční čelovka nebo jiná osvětlovací technika každého pilota.  
 
Jak to s tím sněhem historicky je?

Jak to s tím sněhem historicky je?

23.01.2017 | Místní dlouholetý odborník na počasí pan Jech posílá několik argumentů proti nářkům na enormní letošní přívaly sněhu.
Na meteorologické stanici v Hejnicích jsou uloženy záznamy z posledních 56 let. Nejvíce sněhu leželo v Hejnicích 30. ledna 1987, sněhová pokrývka dosáhla 75 cm, letos to bylo zatím maximálně 50 cm. Nejdéle ležela sněhová pokrývka v Hejnicích v zimě 1969 - 1970, souvislá sněhová pokrývka tehdy vydržela od 24. listopadu do 10. dubna, to je 136 dní. Letos je tzv. vodní hodnota sněhové pokrývky na ploše 1 metru 56 litrů, to znamená, že střechy jsou na 1 metru zatíženy 56 kilogramy., v prosinci 1986 a únoru 1987 to bylo 125 kg. V přiložené tabulce jsou zimy, kdy bylo více sněhu než letos vyznačeny červeně.
 
Přírodní sáňkování a bobování v Hejnicích

Přírodní sáňkování a bobování v Hejnicích

21.01.2017 | Máte rádi netradiční zimní radovánky? Město Hejnice ve spolupráci s Lesy ČR upravili lesní cestu nad Ferdinandovem směrem pod svahy Ořešníku, kde je nyní možnost vyžití na saních nebo bobech. Cesta má 1,3 km a najdete ji s nástupem z parkoviště před mostem přes Velký Štolpich nad firmou CUBE. Mapka - https://mapy.cz/s/1lugPDěkujeme Lesům ČR, že nám cestu umožnily k tomuto použít a upozorňujeme, že k tomuto účelu je využitelná pouze do doby než se v lokalitě začne provádět těžba dřeva, což by mělo být někdy v průběhu února.V současném počasí je trasa lehce měkčí, čeká se na mokřejší sníh, aby se mohla znovu cesta utáhnout a pořádně to jelo. Nyní to jezdí rychleji na bobech nebo novějších saních s menším předním obloukem lyžin. Vyrazte vyzkoušet nemusíte zvládat celou trasu, ale horní část je rychlejší. A bát se nemusíte, kolem jsou jen hluboké závěje plné sněhu.
 
Hejnice vyhlašují dotace pro spolky a organizace

Hejnice vyhlašují dotace pro spolky a organizace

20.01.2017 | Město Hejnice vyhlásilo Výzvu na podání žádostí do programů pro poskytování dotací z rozpočtu města Hejnice 2017" pro spolky a sdružení působící v Hejnicích v oblastí školství, kultury a sportu. Jako v minulém roce je alokována částka 800 tisíc korun. Informace o výzvě a podmínkách ikona souborujsou v tomto souboru. V odkaze níže najdete také jednotlivé formuláře pro žadatele nebo zúčtovatele příspěvků. Termín uzávěrky podávání žádostí je pátek 3. února 2017 ve 12 hodin. Více
 
Pozor na rampouchy

Pozor na rampouchy

18.01.2017 | Žádáme majitele domů v Hejnicích, na kterých se tvoří nebezpečné rampouchy nebo ledové převisy, aby se o ně postarali dříve než se stane nějaké neštěstí nebo škoda na majetku či zdraví. Platí to hlavně pro domy, které přímo sousedí s chodníky či silnicemi.Stejný problém je to, že rampouchy skapávají na naše chodníky a vytváří tak vrstvy ledu nebezpečné pro chodce. V případě škodní události budeme pojišťovně předávat protokoly, kde doložíme naší údržbu chodníku, která je však díky rampouchům znemožněna udržet delší dobu.Pamatujme, že srazit malý rampouch je daleko jednodušší a bezpečnější než několikametrové kusy, které vám zničí okapy. A chodcům nyní radíme, koukejte také nad sebe kudy chodíte, ať se vyvarujete některým rampouchovým přehlídkám. Děkujeme za pochopení. 
 
Něco málo dat ze sněhových Hejnic

Něco málo dat ze sněhových Hejnic

16.01.2017 | Meteorologické zajímavosti od našeho odborníka ze Skřivánku pana Jecha hlásí, že dnes ráno v 7 hodin byla sněhová pokrývka v Hejnicích na výšce 50 cm, za posledních 24 hodin (měří se to vždy ráno v 7 hodin) připadlo 20 cm nového sněhu. Jelikož celé dopoledne silně padalo, zítra to bude asi více.Za posledních 58 let, kdy je tu panem Jechem pozorování provozováno bylo nejvíce sněhu na výšce 75 cm, takže si můžete potvrdit, že tahle sněhová peřina není zas tak normální na Hejnice.Za posledních 24 hodin spadlo v okolí nejvíce sněhu právě na Frýdlantsku, jmenovitě vede Nové Město, v závěsu za ním se "opičí" Hejnice. Ten spad za posledních 24 hodin se rovná spadlému vodnímu množství na úrovni 10,5 litrů vody.Země je nyní zatížená 50 litry vody na každém metru čtverečním plochy zde v Hejnicích, proto budeme doufat v pomalé odtávání, abychom hrabla na sníh nemuseli rychle měnit za jiné náčiní proti velké vodě.
 
Obrázek není k dispozici

Úřední hodiny pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí

16.01.2017 | Územní pracoviště ve Frýdlantě, Oddělení majetkových daní, rozšiřuje pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2017 úřední hodiny. Přečtete si ikona souboruvíce informací...
ikona souboruInformace o podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí. Lhůta pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí končí v úterý 31. ledna 2017.
 
Hejnice bojují se sněhovými přívaly

Hejnice bojují se sněhovými přívaly

16.01.2017 | Od nočních hodin řešíme aktuální sněhovou situaci ve městě. Venku máme veškeré prostředky a ruční síly, kterými město disponuje pro zimní údržbu a uklízení sněhu. Navíc jsme povolali na pomoc těžkou techniku na odvoz sněhu z krajnic a chodníků a také na rozšiřování mantinelů u cest, protože traktory již nemají kam sníh pluhovat. Měla by se pohybovat po celém městě včetně Ferdinandova, kde již situace je nebezpečná, protože se nedá vyhnout chodec s automobilem v některých úsecích.V současné době je proto hlavní prioritou zajištění průjezdnosti města. Úklid a čištění parkovišť u paneláků a bytových domů je poslední ve frontě priorit, proto ať se zbytečně řidiči nezlobí, ale spíše v případě potřeby použijí vlastní lopaty a hrabla, tak jak tomu je běžné u rodinných domů a v jiných městech nebo v dřívějších dobách. Na tyto části se dostane až za pár dní, kdy poleví sněhové přívaly, které jsou očekávány ještě několik hodin.Děkujeme za pochopení. Město Hejnice.
 
Nabízíme kalendář Hejnic k výročí 100 let města

Nabízíme kalendář Hejnic k výročí 100 let města

16.01.2017 | Kalendář se prodává na městském úřadě a také se posílá poštou. Cena za kus je 150,- Kč pro poslání se navyšuje o poštovné a balné na 210,- Kč.Kdož ho chcete poslat poštou, musíte kontaktovat paní Lenku Zoreníkovou na tel. 483 034 010 nebo mail vstupenky@mestohejnice.cz , ta vám sdělí číslo účtu a váš variabilní symbol, a až po obdržení platby odešleme kalendář.
 
Na konci měsíce končí spořitelna

Na konci měsíce končí spořitelna

12.01.2017 | Koncem měsíce uzavře Česká spořitelna svou pobočku v Hejnicích.Jak již bylo avizováno na podzim, poslední den v lednu 2017 bude i posledním dnem, kdy bude otevřena pobočka spořitelny v Hejnicích. I přes pokusy o zvrácení rozhodnutí vedení spořitelny neustoupilo a pobočku uzavírá. Nejbližší tak bude ve Frýdlantě.
Oslovili jsme snad všechny současné banky na českém trhu, ale žádná o uvolněné místo na hejnickém trhu nemá zájem, takže se nám dostaly jen negativní odpovědi, od některých bank nepřišla reakce žádná.
Nadále tak máte možnost zůstat u spořitelny nebo máte možnost zkusit přejít k jiným bankám, které v regionu působí.
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load