Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Hejnický magazín září 2023

Hejnický magazín září 2023

01.10.2023 |

Ohlédnutí za informacemi, novinkami a plány v Hejnicích v novém díle videočtvrtletníku Hejnický magazín najdete v tomto odkaze.

 
Představení studie výstavby bytového domu

Představení studie výstavby bytového domu

28.09.2023 |

Na středečním zasedání zastupitelstva Hejnic byla Ing. Ondřejem Zummerem z projekční kanceláře Projekt A Plus představena studie nového bytového domu, který by město Hejnice chtělo vybudovat v lokalitě starého sídliště na plochách bytových rezerv.

ikona souboruStudii si můžete prohlédnout v tomto souboru.

A také se můžete podívat na video z představení studie v podání, které obsahuje komentované představení.

 
Ve středu bude jednání zastupitelstva i on-line

Ve středu bude jednání zastupitelstva i on-line

26.09.2023 |

Připomínám, že středeční zasedání zastupitelstva města Hejnice 27. září by mělo ( pokud technika dovolí) být přímým přenosem přenášeno zde na kanále YouTube.
Budete tak moci z pohodlí gauče či jiného soukromí sledovat mimo jiné také představení studie nového bytového domu, který plánujeme nebo představení aktualit z Frýdlantské vodárenské, kterou přednese její ředitel.
Startujeme v 18 hodin a prvním bodem by měl být bytový dům a vodárna bude na programu v 19 hodin. Dále pak proběhnou běžné body jednání.

 
O víkendu proběhlo Hejnické Babí léto

O víkendu proběhlo Hejnické Babí léto

26.09.2023 |

Ohlédnutím za sobotním Hejnickém Babím létě 2023, které se konalo v centru města jako oslava rozloučení s létem pro děti i dospěláky najdete v tomto videu.

 
Startuje cvičení rodičů s dětmi a předškolních dětí

Startuje cvičení rodičů s dětmi a předškolních dětí

20.09.2023 |

Ve středu 4. října startuje 31. ročník cvičení rodičů s dětmi a cvičení předškolních dětí. Cvičení se uskuteční v malé tělocvičně základní školy v Hejnicích.

 
Hejnické Babí léto proběhne 23. září

Hejnické Babí léto proběhne 23. září

14.09.2023 |

Tradiční rozloučení s létem pro děti i dospěláky plné soutěží, zábavy, hudby, skvělého občerstvení, dárků a odměn proběhne v sobotu 23. září 2023 na centrálním prostoru zeleného placu před kostelem v Hejnicích.
Těšit se můžete na pohádku MUMIE v kině zdarma (vstup jen pro děti do 15 let). Malování na obličej a třpytivé tetování. Večerní živou hudbu kapely LOGR. Dětskou show s Čáry Klukem a jeho kouzlením, balónky a mikromagií pro všechny. Akrobatická bikeshow Honzy Sladkého. Zpěvačku Elišku Lüftnerovou. Skákací atrakce. Kolotoč Létající labutě. Bohaté občerstvení. Dětské soutěže o dárky. Dospělácké zápolení o krásné ceny.
Součástí akce je soutěžní přehlídka moučníků Zlaté hejnické jablko. Hlavní cenou bude skvělý kuchyňský pomocník - horkovzdušná fritéza Tefal.
VSTUP ZDARMA! Pořádá spolek B.O.B.R. a Za lepší Hejnice. 

Více
 
INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY

07.09.2023 |

Knihovna je v pondělí 11. září 2023 uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Děkujeme za pochopení.

 
Revitalizaci mokřadní louky v Hejnicích u Skalního města podpořil Liberecký kraj

Revitalizaci mokřadní louky v Hejnicích u Skalního města podpořil Liberecký kraj

04.09.2023 |

Děkujeme Libereckému kraji za dotační podporu ve výši 925 tisíc Kč na část projektu revitalizace mokřadní louky, která se týká vzniku 7 tůní v části plochy, která zůstane přírodě.
Zbylou část ve výši dalších 50 % bude financovat město Hejnice ze svého rozpočtu. Realizace je v plánu v roce 2024 pokud všechny potřebnosti dovolí.
Podpora Kraje je z programu 8.6 Podpora retence vody v krajině.

Budeme také dále hledat podobné dotační tituly, které by pomohly spolufinancovat i další části zeleného projektu, které se týkají zpřístupnění lokality, údržby zeleně a dalších náležitostí.

 
PROGRAM KINA HEJNICE NA MĚSÍC ZÁŘÍ

PROGRAM KINA HEJNICE NA MĚSÍC ZÁŘÍ

01.09.2023 |

V měsíci září se můžete v kině Hejnice těšit na mnoho filmových premiér. Po letních prázdninách se také vrací pravidelné pásmo pohádek pro předškolní děti.

Více
 
Změna územního plánu bude trvat déle

Změna územního plánu bude trvat déle

31.08.2023 |

Špatnou zprávou pro zájemce, kteří si podali žádost o změnu územního plánu Hejnic, která se nyní připravuje je, že bude trvat daleko déle.
Důvodem je vyjádření z Krajského úřadu odboru životního prostředí, které nařizuje městu Hejnice pořízení dokumentace SEA k návrhům změn v našem územním plánu. Jaké bude zdržení či jaké náklady navíc to městu přinese zjišťujeme.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load