Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Milostivé léto 2022

Milostivé léto 2022

24.10.2022 |

Díky akci Milostivé léto 2022,  která probíhá mezi 1. zářím 2022 a 30. listopadem 2022 je opět možné se za výhodných podmínek zbavit dluhů. Dlužníci mají možnost splatit pouze jistinu (tedy původní dluh) a jednorázový poplatek exekutorovi a veškeré úroky, poplatky advokátům či penále budou odpuštěny. 
Exekuce však musí být vedená pro dluh u veřejnoprávního subjektu - zdravotní pojišťovny, krajské nemocnice, městského dopravního podniku a dalších podobných institucí.

Potřebujete poradit?

Na webu www.milostiveleto.cz si můžete zkontrolovat, zda se na vaši exekuci Milostivé léto 2022 vztahuje. Stačí zadat údaje a exekuční poradce vám sdělí, zda máte na odpuštění části dluhu nárok. Najdete tam také další doplňující informace

Dotazy můžete psát také na e-mail: jakprezitdluhy@clovekvtisni.cz.

Nebo můžete zavolat od pondělí do pátku (9:00 – 22:00 hod.) na help linku 770 600 800.    

 
Hejnice mají nové vedení

Hejnice mají nové vedení

20.10.2022 |

Hejnice zvolily nové vedení města na středečním ustavujícím zasedání zastupitelstva.
Starostou města se stal Jaroslav Demčák.
Místostarostkou byla zvolena Ing. Lucie Podhorová.
Členy rady byli zvoleni Mgr. Kryštof Špidla, Petr Zoreník a Bc. Milan Votava.
Předsedkyní finančního výboru je Alena Henclová.
Předsedou kontrolního výboru je Bc. Milan Votava.

Více
 
Obrázek není k dispozici

Centrální plynová kotelna je opět v provozu

19.10.2022 |

Servisnímu týmu se podařilo sehnat, vyměnit a zprovoznit trafo do kotelny v Hejnicích již dnes a za pár hodin bude opět teplo a teplá voda v bytech.

Kdo nemá jinou možnost, může dovést své dítě zítra do mateřské školy již od 6 hodin.

Děkujeme všem, kteří se na opravě podíleli a také všem co zvládli dnešní mimořádné podmínky.

 
Porucha centrální plynové kotelny

Porucha centrální plynové kotelny

19.10.2022 | PORUCHA KOTELNY JE MINIMÁNĚ DO ČTVRTKA!

Důvodem odstávky centrální plynové kotelny v Hejnicích je porucha přilehlé trafostanice. Vzhledem k náročnosti opravy nebude bohužel kotelna fungovat minimálně do zítřejšího čtvrtečního dopoledne.

Odstávky se dotknou jak tepla tak teplé vody (mimo objekty s vlastními bojlery v bytech).Jedná se o panelové domy na starém a novém sídlišti, budovu čp. 495, 514, 515, zdravotní středisko, kino, hasičárnu, městský úřad, budovu policie a budovu školky u úřadu.

VZHLEDEM K ODSTÁVCE TEPLA A ELEKTŘINY VE ŠKOLCE, BUDE ZÍTRA - VE ČTVRTEK OTEVŘENÁ ŠKOLKA AŽ OD 7:30 HODIN (KVŮLI ROZEDNĚNÍ) A TEPLEJI OBLEČTE VAŠE DĚTI, NETOPÍ SE TAM.

Děkujeme za pochopení.
 
V Hejnicích se konal jubilejní Hejnicman a Hejnicfilm

V Hejnicích se konal jubilejní Hejnicman a Hejnicfilm

19.10.2022 |

V sobotu 15. října proběhl v Hejnicích za teplého slunečného počasí jubilejní 10. ročník sportovně-turistické akce pro „drsné ženy a muže“ Hejnicman 2022. Zorganizoval ho liberecký spolek Jizerské aktivity ve spolupráci s Městem Hejnice.

Nejnáročnější závod Žulový trojboj byl odstartován ve 13 h a zúčastnil se ho pouze jeden závodník. Trojboj začala nová disciplína – „běh s vodou“, při němž závodník nesl kýble vody na tyči přes ramena a s nimi absolvoval trasu dlouhou 700 m na hejnické náměstí. Následovala disciplína „polárník“, kdy závodník oběhl zelenou plochu na lyžích a při tom táhl pneumatiku, a nato ho čekal výběh na vrchol Ořešníku a návrat zpět na náměstí. Všechny tři disciplíny zvládl Vladislav Gittler (54 let) z Frýdlantu za 1:04:55.

Ve 14 hodin byl společným startem zahájen hlavní závod – Ořešník. Celkem 15členné pole žen a mužů vyrazilo s povinnou zátěží (ženy 7,5 kg, muži 15 kg) po červené značce na horu Ořešník a jejich úkolem bylo zvládnout výběh a sestup (trať dlouhou 5 km), v co nejkratším čase.

Jako první protrhl cílovou pásku Petr Schneider (43 let) z Liberce, takže se stal vítězným časem 52:20 Hejnicmanem 2022. Na druhém místě se umístil časem 54:52 Jiří Bernat (19 let) z Ferdinandova a jen o pár sekund později přiběhla jako třetím Klára Matznerová (33 let) z Liberce. Po ní dorazil Jan Matzner (35 let) z Liberce a výkonem 56:56 se umístil v mužské kategorii na třetí příčce. Z žen byla časem 54:59 nejrychlejší Klára Matznerová, jako druhá se umístila Veronika Fischerová (27 let) z Bílého Potoka a její čas měl hodnotu 57:24, na třetí stupeň vystoupala Šárka Stanovská (33 let) z Ferdinandova, která trať zvládla za 1:01:49. Dosavadní rekord Zuzany Kocumové výkonem 41:33 z roku 2015 se tedy překonat nepodařilo.

Po doběhu posledního závodníka se na hejnickém náměstí konalo vyhlášení vítězů, kde ti nejlepší v jednotlivých závodech převzali z rukou pořadatelů: Jany Kuhnové, Štěpánky Novákové, Míši Ederové, Martina Ježka a Pavla D. Vinkláta nejen putovní ceny, ale i praktické věcné ceny, které závodníkům coby podporovatelé akce věnovali: Město Hejnice, Kateřina Zemanová z restaurace U Tetřeva (poukaz na občerstvení), Klub turistů Hejnice (víkendový pobyt pro dvě osoby na Hubertce), Direct Alpine (outdoorové oblečení), Řeznictví a uzenářství Klouček Raspenava (buřtový věnec), nakladatelství Knihy 555 Liberec (výpravné publikace), Pekařství M + S Hejnice (občerstvení). Všichni závodníci si jako upomínku odnášeli diplomy a účastnické listy vytvořené grafikem Petrem Bímou z Pekla.

Hejnicman 2022 pak z pohledu statistiky uvádí, že nejmladším účastníkem se stal devatenáctiletý Jiří Bernat z Ferdinandova a nejstarším sedmapadesátiletý Miloslav Mencl z Prahy, který byl současně závodníkem nejvzdálenějším.


Na Hejnicmana navázal od 19 hod. v místním kině 2. ročník přehlídky outdoorových filmů Libereckého kraje – Hejnicfilm 2022. Po projekcích několika krátkých filmových dokumentů zhlédlo víc jak šest desítek diváků celovečerní film K2 vlastní cestou, který zachytil úspěšné zdolání této druhé nejvyšší hory světa Klárou Kolouchovou v roce 2019. Poté následovala s naší nejúspěšnější horolezkyní Klárou Kolouchovou (na kontě má čtyři osmitisícovky: Čo Oju, Mount Everest, Kančendženga, K2) beseda, která se díky diváckým dotazům protáhla do pozdních nočních hodin.

Pořadatelé již ohlásili, že následující 11. ročník Hejnicmana 2023 a 3. ročníku Hejnicfilmu se uskuteční v sobotu 14. října 2023. Těšíme se na nové Hejnicmany!

Pavel D. Vinklát, ředitel závodu a dramaturg přehlídky

Fotogalerii naleznete v odkaze níže:
Hejnicman 2022    

 
Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu

Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu

17.10.2022 |

V sobotu 22. října 2022 proběhne SVOZ NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU.
Rozpis svozu :

Nádraží B.Potok -  8,30 - 8,45 hodin'
Autobusová zast. u „Jirátků“  - 8,45 - 9,00 hodin
U mostu u „Dešků a Tesařů“ -  9,00 - 9,15 hodin
U penzionu Dvůr – bývalá ,,Tesla“  - 9,15 - 9,30 hodin
Ferdinandov – křižovatka u penzion Ferda -  9,30 - 9,45 hodin
Ferdinandov křižovatka u hřbitova -  9,45 - 10,00 hodin
U Střediska služeb -  10,00 - 10,15 hodin
Sídliště – proti vchodu čp. 531/1 -  10,15 - 10,30 hodin
Parkoviště u vlakového nádraží -  10,30 - 10,45 hodin
Parkoviště u bytovek Lázeňská ul. - 10,45 - 11,00 hodin
Skřivánek křižovatka u „Hurytů“ -11,00 - 11,15 hodin
Křižovatka u ,,Mazánků“- pod dílnou Svazarmu -  11,15 - 11,30 hodin

OBČAN NEPLATÍ NIC,
poplatek je hrazen z místního poplatku dle vyhlášky č. 3/2021.

Chraňte své životní prostředí !

Pro obyvatele sídliště:
Využijte této možnosti a zbavte se nepotřebných věcí ze své sklepní kóje!
Upozorňujeme, že společné prostory a prostory před kójemi musí být vyklizené a průchodné.
Součástí Vašeho bytu jsou i nebytové prostory, tak je udržujte také v pořádku jako svůj byt.

Veškerý odpad odkládejte na stanoviště pouze v den svozu, tj. sobota 22. října 2022.

 
Hejnické Babí léto 2022

Hejnické Babí léto 2022

15.10.2022 |

V sobotu 17. září se uskutečnil již 14. ročník Hejnického Babího léta, které pořádala bobří tlupa. Po dvouleté nucené odmlce kvůli restrikcím a opatřením byla otázka, jestli se vrátí návštěvníci na tradiční podzimní akci rozloučení s létem pro děti i dospěláky. V článku níže se dočtete více o akci a také tam najdete krásné fotografie z akce, které pořídili Pavla Židů a Jan Tlapák.

Více
 
Další rezervace u zubaře pro Potok a Libverdu

Další rezervace u zubaře pro Potok a Libverdu

12.10.2022 |

Další dva týdny rezervací pro zájemce o zubní ordinaci v Hejnicích PLATÍ PRO OBYVATELE BÍLÉHO POTOKA POD SMRKEM A LÁZNÍ LIBVERDY.
Opět podle prvního písmene příjmení v určitý daný den. POZOR, nyní bude probíhat rezervace pouze v dopoledních hodinách na adrese Nádražní 445, Hejnice.
Zájemci musí počítat, že termíny vstupní prohlídky a konzultace se zubařkou budou již až kolem poloviny roku 2023 z důvodu naplněnosti ordinace a klasických ošetření.

Proč jen Potok a Libverda?
Protože to jsou naše střediskové obce, kterým Hejnice zajišťují část výkonu státní správy a patří k nám a nemají možnost mít vlastní zubní ordinace.

Další vlna volných rezervací termínů vstupní konzultace pro ostatní obyvatele ostatních měst a obcí bude zveřejněna ve 43. týdnu i s předpokladem termínů vstupní konzultace v průběhu roku 2023 - 2024.

 
Ustavující zastupitelstvo Hejnic bude 19. října

Ustavující zastupitelstvo Hejnic bude 19. října

12.10.2022 |

Ve středu 19. října 2022 od 18 hodin proběhne ustavující zasedání zastupitelstva města Hejnice v budově kina. Na programu budou volby vedení města a zástupců města do orgánů společností na Frýdlantsku.
Jednání je veřejné, zveme občany na toto jednání.

 
REZERVACE U ZUBAŘE TENTO ČTVRTEK ZAČNE DÉLE

REZERVACE U ZUBAŘE TENTO ČTVRTEK ZAČNE DÉLE

11.10.2022 |

Informujeme, že z důvodu servisní práce s rentgenem bude rezervace termínů u zubního lékaře z řad zájemců hejnických obyvatel začínat až v 10 hodin.
Jedná se o příjmení začínající písmeny Š - U.
Personál zubní ordinace děkuje za pochopení, určitě nikdo nechcete dostávat zbytečné dávky rentgenového záření, takže v ordinaci nemůže nikdo být.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load