Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Město Hejnice zvyšuje nájemné v městských bytech a nebytech.

Město Hejnice zvyšuje nájemné v městských bytech a nebytech.

10.08.2023 |

Od 1. 9. 2023 se zvyšuje sazba holého nájemného za nájemné byty v majetku města a nebytové prostory.Nově se sazba z částky 42 Kč navyšuje na částku 50 Kč za metr čtverečný a měsíc. U zrekonstruovaných bytů se částka zvyšuje z 52 Kč na 60 Kč za metr čtverečný a měsíc.U nebytového prostoru se sazba zvyšuje ze současných 600 Kč za metr čtverečný a rok na částku 700 Kč za metr čtverečný a rok.Ne všechny kroky jsou populární, ale tento bychom chtěli vysvětlit takto. Nájemné se zvyšovalo vždy jednou za 4 roky. Nyní se poslední zvýšení odehrálo před 4,5 lety, odložila jej energetická krize.Od posledního navýšení neskutečně výrazně vzrostly ceny stavebních prací a materiálů a tak kvůli tomu, abychom nemuseli výrazně omezit opravy a údržby městských bytových domů, tak musím přistoupit k navýšení cen nájmů. Jednoznačně je to vidět na připravovaném zateplení paneláku čp. 533, který nyní bude stát 7 miliónů korun, kdy sousední identický dům čp. 532 vyšel před 4 lety na polovinu.Město chce nadále do svého bytového fondu investovat, letos bylo například zahájeno rekonstruování koupelnových jader i u stávajících nájemníků nebo rekonstrukce menších bytových domů či příprava výstavby nového bytového domu pro velký převis žádostí o nájemní bydlení v majetku města.

K porovnání můžeme uvést, že průměrné nájemné za metr čtverečný se v Libereckém kraji pohybuje na částce 235 Kč. A komerční nájemné v Hejnicích se v soukromých objektech pohybuje od 100 do 200 Kč.

Dále je třeba uvést, že se navýšení od září netýká všech nájemníků. Ti co mají nájemní smlouvy na dobu určitou, tak navýšení pocítí až s novou smlouvou po skončení současné doby určité.
A nájemníci se smlouvami na dobu neurčitou budou nyní vyzváni, aby od 1. září se dostavili na podpis dohody o změně výše nájemného, to by začalo platit od 1. prosince 2023. Když by dohodu s městem neuzavřeli, je možné se obrátit na soud, aby rozhodl o výši nájemného, který však bude reflektovat u rozhodnutí sazbu v místě obvyklou a tím je i onen vysoký komerční nájem.
Děkujeme za pochopení.

Pro nájemníky, kteří například obývají velké byty v malém počtu je stále možnost dohody s městem na výměně za menší, zrekonstruovaný byt, aby si snížili náklady na bydlení.

 
Letní kino na koupališti - OSTROV

Letní kino na koupališti - OSTROV

09.08.2023 |

Po minulé nevydařené projekci kvůli dešti je letní kino zpět. V sobotu se můžete těšit na českou dobrodružnou komedii z opuštěného OSTROVA v tropickém ráji. V případě deště budeme promítat v náhradním termínu. 

 
Hudební večer Hejnic pro Hejnice ve videu

Hudební večer Hejnic pro Hejnice ve videu

06.08.2023 |

Jaký byl sobotní nejen Jazzový večer HEJNIC PRO HEJNICE se můžete podívat v tomto videu z akce.
Byl tedy trošku "uplakaný", ale krásný, pohodový a hlavně díky Vám co jste dorazili i v tom nevlídném počasí, měl úžasnou atmosférou.
Velké díky všem umělcům, kteří včera potěšili místní publikum svou hudbou.
A srdečné poděkování všem partnerům a podporovatelům této kulturní akce. Děkujeme.

 
Liberecký kraj podpořil Hasiče Hejnice

Liberecký kraj podpořil Hasiče Hejnice

03.08.2023 |

Děkujeme Libereckému kraji za podporu jednotky hasičů Hejnice v rámci dotačního programu podpory hasičů 2023.

V letošním roce jsme s velitelem Jirkou Šimonem podali žádost o podporu pořízení vybavení jak členů výjezdové jednotky v podobě lehkých zásahových přileb se svítilnami, tak na doplnění našich výjezdových vozidel moderními tablety a palubními kamerami v rámci navigace a komunikace u mimořádné události a také zajištění záznamu při případných komplikacích při výjezdu. Poslední částí pořízené z podpory je přetlakový ventil k náročným zásahům.

Celkové náklady 107 tisíc korun jsme díky dotaci Libereckého kraje snížili na 50 %.
Děkujeme.

 
Informace o uzavření knihovny

Informace o uzavření knihovny

01.08.2023 |

Knihovna bude z důvodu dovolené od pondělí 7. 8. do pátku 11. 8. zavřená. Děkujeme za pochopení.

 
Hejnické slavnosti 2023 očima fotografa

Hejnické slavnosti 2023 očima fotografa

01.08.2023 |

Ve fotogalerii najdete všechny fotografie z letošního ročníku Hejnických slavností.

Více
 
Program kina Hejnice na měsíc srpen

Program kina Hejnice na měsíc srpen

01.08.2023 |

Další měsíc je z námi, a proto Vám představujeme program kina na srpen. Těšit se můžete třeba na novou verzi STRAŠIDELNÉHO DOMU, sportovní film GRAN TURISMO nebo na jedinečný a utajovaný projekt Kazmy ONEMANSHOW. 

 
Letní kino na koupališti - STŘÍDAVKA

Letní kino na koupališti - STŘÍDAVKA

26.07.2023 |

Letní kino na koupališti pokračuje sobotním promítáním české komedie STŘÍDAVKA. Dorazte si užít skvělou atmosféru spojenou s komedií plnou rodinných a partnerských zmatků. Začínáme v sobotu ve 21:30 hodin. V případě deště se bude promítat v náhradním termínu.

 
Klášterní zahrada přivítá jazzový koncert HEJNIC PRO HEJNICE

Klášterní zahrada přivítá jazzový koncert HEJNIC PRO HEJNICE

25.07.2023 |

V sobotu 5. srpna se v Klášterní zahradě uskuteční jazzový koncert s názvem HEJNIC PRO HEJNICE. Čestným a vzácným hostem čtvrtého ročníku bude básník, textař, spisovatel, klaun, herec, filmař, zpěvák, skladatel a hudebník Jiří Suchý. Dále vystoupí Otto Hejnic Swing Band se zpěvačkou Adélou Zejfartovou. Kromě hudby v jedinečné atmosféře klášterní zahrady se můžete těšit na grilované speciality a především pohodu srpnového večera.
Začínáme v podvečer 5. srpna 2023 v 18 h, hlavní host vystoupí od 20 h. Vstupné dobrovolné.

 
Nový díl Hejnického magazínu

Nový díl Hejnického magazínu

22.07.2023 |

Letní vydání Hejnického magazínu nabízí pár aktualit z města.
Nový díl najdete na tomto kanále YouTube.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load