PL
Přihlášení
Pohled na Hejnice

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

26.11.2014

Dárkové vouchery na 50 odstínů šedi

50 odstínů
Máte doma někoho, kdo podlehl fenoménu románu 50 odstínů ...? Chcete mu udělat radost nebo sháníte vánoční dárek?
Máte možnost pořídit dárkový voucher na vstupenku do kina Hejnice při promítání filmu na základě prvního dílu románu 50 odstínů šedi. Ten bude v programu kina v polovině února 2015. Držitel voucheru získá navíc dáreček od jedné kosmetické firmy, která se stala partnerem republikové akce.
Voucher můžete zakoupit do konce roku na pokladně městského úřadu Hejnice za cenu 120,- Kč. Ten pak může držitel vyměnit za platnou vstupenku na některé z promítání. Počítáme s tím, že film nasadíme opakovaně.
 
25.11.2014

Ve městě pokračuje stavba kanalizace

kanalizace
Mírné klimatické podmínky dovolují pokračující práce na stavbě kanalizace v ulici P. Bezruče. První úsek výtlaku od hasičské zbrojnice nad kino je již připraven na provizorní zakrytí asfaltovou vrstvou na zimní provoz. V dalších místech u bývalé Helany a za restaurací Dělnický dům se mimo hlavní stoku budují i přípojky k jednotlivým objektům na pravé straně.
Na jaře budou práce spuštěny také v druhé lokalitě na Ferdinandově. Celá stavba by měla být dokončena v závěru října 2015.
 
24.11.2014

V sobotu Hejnice rozsvítí vánoční strom

Hejnice strom
Město Hejnice pořádá v sobotu 29. listopadu 2014 ikona souboruTRADIČNÍ ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU Můžete se těšit na pohádkové představení, koledy, lampióny, občerstvení a vyhlášení soutěže! Akci zahájí v 16 hodin fantasy film pro děti Cesta za Vánoční hvězdou v kině, vstupné zdarma. V 17,30 hodin je sraz lampiónového průvodu před kinem. Kolem 18,00 hodin bude program pokračovat u vánočního stromu před Perunem. Připraveno bude vyhlášení vítězů soutěže O nejkrásnější vánoční ozdobu, zpívání koled, sladkosti a vánočky pro děti a pro ostatní svařák a další dobroty. Přijďte pobejt!
 
20.11.2014

Rekonstrukce zeleně ukazuje novou tvář

sázení zeleně
Již několik dní probíhá vysazování stromů a keřů na místa uvolněná odstraněním nevhodných stromů v prostorách dotčených projektem rekonstrukce veřejné zeleně v Hejnicích. Zatím se sazeči pohybovali po starém sídlišti a areálu MŠ 2, v těchto dnech jsou na novém sídlišti a v areálu MŠ 1.
 
19.11.2014

Vyhlašujeme soutěž O nejkrásnější vánoční ozdobu

soutěž ozdoba
Město vyhlašuje další ročník soutěže ikona souboruO nejkrásnější vánoční ozdobu. Soutěží se ve třech kategoriích jednotlivců do 8 let, 9 až 15 let, 16 let a výše. Soutěžní výtvory lze odevzdat ve středu 26. listopadu od 16 do 17 hodin v obřadní síni na městském úřadě. Případně po dohodě jindy – jaroslav.demcak@mestohejnice.cz 
Zvláštní porota následně vyhodnotí první tři místa v každé kategorii. Vítězové obdrží krásné ceny. Vyhlášení výsledků proběhne při rozsvěcení vánočního stromu v Hejnicích v sobotu 29. listopadu kolem 18 hodiny. 
Všechny výtvory budou k vidění na vánočním stromu ve vestibulu kina po celý sváteční měsíc.
 
19.11.2014

Svatomartinské slavnosti 2014 v Hejnicích

Svatý Martin 2014 17
Letos připadlo 11. listopadu na úterý, pohodový den s krásným skoro letním počasím. Nic na tom nezměnilo to, že se v Hejnicích slavily Svatomartinské slavnosti. Již po 7. jsme tak oslavili svátek Svatého Martina. Občanské sdružení Za lepší Hejnice a Centrum Mateřídouška znovu uspořádaly slavnosti světla, vína a tajemna. 
Celou reportáž včetně krásných fotografií najdete v odkaze níže.
 
19.11.2014

Město nabízí lipové dřevo se slevou

dřevo1
Hejnice nabízí občanům prodej lipového palivového dřeva. Aktuální cena je 500,- Kč za metr krychlový. Vše v délkách kolem 4 metrů, nutno nechat odvézt v celých délkách pomocí místní dopravců s vyvážecími soupravami.
Zájemci se mohou hlásit J. Demčákovi, tel. 777 682 274, jaroslav.demcak@mestohejnice.cz
 
18.11.2014

Páteční kino bude patřit cestovatelské přehlídce

snow fest
Tento pátek 21. listopadu se do kina Hejnice vrací tradiční přehlídka zimních outdoorových a sportovních filmů Snow Film Fest.
Začínáme v 18 hodin, občerstvení zajištěno, ale hlavně zajištěno spoustu krásných pohledů a adrenalinových zážitků na plátně našeho kina.
Více na www.snowfilm.cz.
 
16.11.2014

Chcete kácet strom, pozor na novou vyhlášku

strom
Vyhláška 189/2013 o ochraně dřevin a povolování kácení má novou upravenou podobu. Pokud budete chtít na svém pozemku pokácet nějaký strom, keř nebo nálet, raději se podívejte co můžete a co nemůžete udělat bez povolení správního orgánu. ikona souboruZnění vyhlášky je zde.
Povolení ke kácení stromů, které to vyžadují musíte žádat na MěÚ Hejnice, úsek životního prostředí u paní Zdeny Konečné.
 
12.11.2014

Svatý Hubert v Hejnicích 2014

Hubertská jízda 2014 04
Pár obrázků z tradiční oslavy Svatého Huberta v Hejnicích, která se odehrála v pátek 7. listopadu najdete v odkaze níže.
Fotografie dodala Jana Akrmanová.
 
 
load