PL
Přihlášení
Pohled na Hejnice

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

05.10.2015

Do Hejnic se opět chystá přebor dřevorubců

dřevorubec 2015
Tradiční soutěžní klání mladých dřevorubců Hejnický dřevorubec 2015 se chystá na 14. a 15. října. Již 18. ročník této divácky zajímavé soutěže bude opět doplněn vystoupením mistrů v oboru Stihl Timbersports. Kdy na plac před baziliku přijedou ukázat svou hru svalů, sekery a pily čerstvý mistr republiky a absolvent zdejší lesárny Martin Roušal a několikanásobný mistr a úspěšný reprezentant Martin Komárek.
 
05.10.2015

Výměna průkazů TP, ZTP, ZTP/P

Městský úřad Hejnice oznamuje místním občanům, kterých se týká výměna, že pokud mají omezenu pohyblivost a nemohou se osobně dostavit na MÚ Frýdlant, mohou tuto žádost podat prostřednictvím MÚ Hejnice na sociálním oddělení (kancelář v přízemí budovy). Nebo se telefonicky dohodnout na návštěvě pracovnice sociálního úseku v místě bydliště žadatele (tlf. 482 322 211, 483 034 435). K žádosti je nutno předložit  – platný průkaz totožnostiprůkaz mimořádných výhod 1x fotografie, vel. 3,5 cm x 4,5 cm.
 
05.10.2015

Nový povrch přejezdu v Hejnicích

přejezd
Výluka na železniční trati přes Hejnice vedla k opravě kolejového svršku a také hlavně k modernizaci přejezdu u fotbalového hřiště. Nyní se tak může jezdit po pohodlnější gumě místo starých pražců.
V nejbližších měsících také dojde k osazení elektronického zabezpečení přejezdu, což přispěje k bezpečnosti na tomto místě. Pamětníci si jistě pamatují jednu smrtelnou nehodu na tomto místě.
 
01.10.2015

Diskuzní večer se starostou bude ve středu 7. 10.

plakát setkání říjen
V rámci otevřenější komunikace s občany města se koná diskuzní večer se starostou Hejnic Jaroslavem Demčákem.
Téma říjnového večera bude mimo různého také otázky kolem Hejnických slavností. Dojde také k seznámení s nejbližšími plány města. Všichni jsou zváni.
 
01.10.2015

Podzimní svoz nebezpečného odpadu bude 24. října

svoz
Tradiční podzimní svoz nebezpečného a objemného odpadu je v plánu města Hejnice v sobotu 24. října dopoledne. Tradiční místa s tradičními časy najdete ikona souboruv tomto dokumentu.
 
01.10.2015

Kino Hejnice a jeho program na říjen

Kino Hejnice říjen m
ikona souboruV tomto odkaze najdete aktuální program kina Hejnice na měsíc říjen 2015. Vstupenky na jednotlivá představení si můžete zakoupit již nyní vždy hodinu před jakýmkoliv promítáním v pokladně kina a nebo rezervovat na mailu jaroslav.demcak@mestohejnice.cz kde si lze zároveň objednat zasílání aktuálního programu kina do mailové schránky.
 
30.09.2015

Sbírka nepotřebného textilu bude v říjnu

sbírka 2015
První říjnový víkend se koná tradiční sbírka nepotřebného ošacení a textilu v budově kina - vstup od hasičské zbrojnice. V pátek mezi 17 a 18 hodinou a v sobotu mezi 8 - 10 hodinou můžete donést to co by se dalo ještě použít na humanitární účely.
 
30.09.2015

Vyšel nový Hejnický zpravodaj

Hejnický zpravodaj
V současné chvíli si můžete pořídit nové číslo Hejnického zpravodaje. Třetí číslo v letošním roce si tak jako obvykle můžete zakoupit v prodejně Tabáku u pana Svobody v Klášterní ulici nebo v prodejně potravin na Ferdinandově. Elektronickou verzi také naleznete na našem webu v odkaze níže.
 
24.09.2015

U smědavské cesty se pracuje

Výzva řidičům – informace o dopravním omezení Lesy ČR vyzývají  řidiče ke zvýšené opatrnosti na silnici II/290 Bílý Potok - Smědava. Na dvou místech tohoto úseku je dopravní omezení  z důvodu stavebních prací na zajištění svahových strží. Práce budou probíhat do listopadu 2015. Důrazně žádáme řidiče o dodržování snížení rychlosti dle dopravního značení. 
 
24.09.2015

Pokládka povrchů silnice omezí dopravu

kanalda cesty
Ve dnech 30.9., 1.10. a 2.10. bude probíhat pokládka asfaltových vrstev ve městě Hejnice na hlavní silnici ulici Jizerská  a P. Bezruče. Provoz bude řízen semafory. Omlouváme se za omezení dopravy a prosíme o respektování dopravního opatření. Když necháme silnici vytvrdnout bez najíždění do čerstvého asfaltu, bude povrch dokonalejší.
 
 
load