PL
Přihlášení
Pohled na Hejnice

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

01.09.2014

Už je to tady...

školák
Opět po roce nastává začátek září a tím končí dva bezstarostné měsíce v životě dětí, které se vracejí do školních lavic. Pondělní den je jistě významný pro několik děvčátek a chlapců, jenž se stávají novopečenými prvňáčky. Naposledy se rozloučí se svou školkou a poprvé zasednou do své první školní lavice. Přejeme jim mnoho úspěchů v jejich nové životní etapě a všem učitelům a rodičům pevné nervy. Vždyť další prázdniny se blíží.
 
28.08.2014

Znáte majitele těchto vraků?

vraky
Žádáme majitele uvedených tří autovraků, aby si své majetky odstranili v souladu se zákonem.Jelikož všechny tři vozidla vykazují znaky vraku - propadlá technická prohlídka, dlouhodobý neprovoz a aktuální stav vozu, je nutné, aby majitelé vozů postupovali v rámci zákona o likvidaci autovraků.V případě, že automobily budou na pozemcích města ještě v druhé polovině září, zahájí MěÚ Hejnice právní kroky k odstranění vraků. Majitelům pak hrozí pokuta 50 000,- Kč za odložení autovraku na veřejný pozemek.Doufáme, že k tomuto nebude muset být přikročeno a sami majitelé automobily odstraní. Rada na závěr - v Raspenavě autovraky vykupují. A nejen tam. Zdarma je i odvezou.
 
28.08.2014

Páteční kinofilm láká na mimořádný filmařský počin

chlapectvi
Od 20 hodin 29. srpna totiž ožije plátno kina filmem Chlapectví. Trošku krkolomný název, který však skrývá nevšední filmařskou lahůdku. Máte-li rádi časosběry Heleny Třeštíkové, tak toto je podobný projekt americké provenience, tentokrát však ne dokument, ale hraný film.
Chlapectví je snímkem, jenž nemá v dějinách kinematografie obdoby. Nesmírně talentovaný a citlivý režisér Richard Linklater natočil neobyčejně obyčejný příběh o dospívání jednoho kluka. Herec Ellar Coltrane se poprvé postavil před kameru, když mu bylo šest, a svou roli opustil o dvanáct let později. Revoluční metoda mohla dopadnout všelijak, ale diváci i kritici se vzácně shodují na tom, že výsledkem je ZÁZRAK, neuvěřitelný film o věcech, které všichni důvěrně známe. S dětským hrdinou stárnou po dobu 12 let také jeho dospělí herečtí kolegové včetně Ethana Hawkea v roli otce. ČSFD.
 
27.08.2014

Hejnice sehnaly novou dětskou lékařku

dětský lékař
Přinášíme potěšující informaci pro místní a okolní občany a jejich děti. Po dnešním jednání je přislíbeno, že po ukončení praxe dětské lékařky MUDr. Heleny Krejcarové v prosinci letošního roku o čemž jsme v minulosti informovali, nastoupí do uvolněné ordinace nová dětská lékařka MUDr. Pavla Nováková.
Informace je zveřejněna hlavně proto, aby měli rodiče jistotu, že bude zajištěna zde v místě zdravotní péče a také, aby se nezačali hromadně přehlašovat k jiným pediatrům v okolních městech.
 
27.08.2014

V Hejnicích započne dostavba kanalizace

kanalizace
V minulých dnech došlo k podpisu smlouvy s dodavatelem prací na zakázce "Dostavba kanalizace v Hejnicích". Jedná se o úseky v ulici P. Bezruče a přilehlých lokalit a hlavní trasu přes Ferdinandov. Práce by měly začít v průběhu září - října v jedné z lokalit.
Firmou, která bude stavbu provádět jsou VHS Teplice. Vyšly vítězně z výběrového řízení, které proběhlo v minulých týdnech. Akce měla rozpočtovány náklady ve výši 55 miliónů korun, vítězná nabídka firmy VHS je ve výši 43,5 miliónu korun. Práce musí být dokončené do konce roku 2015.
 
27.08.2014

Sobotní večer bude patřit závěru sezóny letních kin

Letní kino Hejnice   závěr
Ač počasí vypadá spíše na přípravu dušiček, Letní kino Hejnice plánuje závěrečný víkendový program. V sobotu 30. srpna je v dlouhodobém programu promítání dětského hudebního filmu AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ. Promítání odstartuje ve 20 hodin, vstupné je 40 Kč.
Kvůli špatnému počasí z minula navíc mimořádně zařazujeme od 22 hodin promítání české komedie NĚŽNÉ VLNY. Vstupné je 50 Kč. V případě zakoupení vstupenek na oba filmy je celková cena 80,- Kč. V případě deštivého počasí budeme zkoušet přesunout promítání na sobotu 6. září.
 
27.08.2014

Kandidáti pro komunální volby 2014

Volby do zastupitelstev obci 2014
Komunální volby proběhnou 10. a 11. října 2014. V Hejnicích kandidují tři sdružení nezávislých kandidátů. Zatím nejsou vylosována čísla pořadí, proto je to podle registrace.
Lidé kolem starosty J. Horáka kandidují jako SNK Společně pro Hejnice.
Lidé kolem místostarosty J. Demčáka kandidují jako SNK Za lepší Hejnice.
Lidé kolem předsedkyně kontrolního výboru Lucie Podhorové kandidují jako SNK Pro občany, rozvoj a Hejnice.
Konkrétní kandidátky se jmény a dalšími informacemi najdete ikona souboruv tomto odkaze webu.
V komunálních volbách můžete mimo volby jedné strany také zakřížkovat jednotlivých 15 jmen napříč politickým spektrem. Tudíž přejeme šťastnou ruku v druhý říjnový víkend.
 
25.08.2014

Finální zúčtování s Hejnickými slavnostmi 2014

Hejnické slavnosti 2014 1  část 001
Po vyúčtování koncertu Anety Langerové v rámci Hejnických slavností 2014 můžeme závěrečně finančně bilancovat. A čísla mají barvu ČERNOU.
Po určitých zkreslených informacích z let minulých, které v souvislosti se slavnostmi po Hejnicích kolují, jsme se rozhodli zveřejnit kompletní vyhodnocení Hejnických slavností 2014. Není naprosto položkové z důvodu obchodního tajemství akce a vlastního duševního vlastnictví.
Náklady na tuto akci dosáhly 1,264 miliónu korun. Tuto položku tvoří náklady na kulturní program ve výši 517 tisíc korun, reklamní služby za 121 tisíc korun a technické služby za 626 tisíc korun.
Město Hejnice za pronájem stánkových míst a prostoru kolotočů, za parkovné a za vstupné vybralo celkem 872 tisíc korun. Po započítání příspěvků partnerů slavností se příjmová stránka slavností zastaví na 1,282 miliónu korun.
To znamená, že Město Hejnice uspořádalo Hejnické slavnosti 2014 s výsledkem, kterým je přebytek 17 400 korun.
Každý z občanů a představitelů města si může odpovědět na otázku, zda se taková akce, která zpropaguje Hejnice v širokém okolí a přivede do města kolem 10 - 13 tisíc návštěvníků, kteří nechají u zdejších obchodníků, restauratérů a ubytovatelů další značné finance, za tuto cenu vyplatí. A jen pro upřesnění - ohňostroj stál 30 tisíc korun.A více čísel? Před pódiem se vypilo 11 tisíc piv, 4 tisíce limonád, do úschovny zajelo 105 kol a jeden moped, parkoviště za poplatek využilo 617 aut a 2 autobusy, v prostoru pódia se pohybovalo 2 tisíce návštěvníků se zakoupenou vstupenkou, na koncert v kostele dorazilo 500 diváků, mimo areál se pohybovalo kolem 10 až 12 tisíc dalších návštěvníků. Přesně spočítáno je, že v sobotu mezi 14,30 a 15 hodinou se prošlo uličkou mezi stánky 618 návštěvníků jedním směrem. A složení účastníků? Podle dat z dotazníků bylo 31% návštěvníků z Hejnic, 33 % z Frýdlantska, 17% z Liberecka, 12% z dalších částí Libereckého kraje a 7% z dalších koutů ČR.
-DEM-
 
25.08.2014

Hejnické pádlo bude v neděli 7. září

Hejnické pádlo 2014
Druhý ročník recesistické soutěže Hejnické pádlo bude na programu v neděli 7. září 2014 od 10 hodin. Pořadateli klání v pádlování po našem koupališti je Město Hejnice a Hasiči Hejnice. Ve čtyřčlenné posádce musí být minimálně jedna žena. Těšit se můžete na putovní pohár a diváci také na vynikající občerstvení.
 
20.08.2014

Představujeme návrhy změn jízdních řádů autobusů

bus
V dokumentech níže představuje společnost KORID LK návrhy změn v autobusové dopravě pro příští rok jízdních řádů. Jedná se zatím pouze o autobusy, které mají působnost hlavně na Frýdlantsku.
Veškeré podklady jsou t.č. ve fázi návrhů k projednání. Jízdní řády budou postupně nahrávány do sekce Jízdní řády/Připravované změny na webu www.iidol.cz.
Případné připomínky k autobusovým linkám je možné zasílat do 30. 9. 2014 na info@korid.cz.
ikona souboruNávrhy změn v tabulce. ikona souboruKompletní návrh jízdních řádů podle linek.  Děkujeme za spolupráci.
 

Anketa

Chodili jste rádi do základní školy? (Prosím nesrovnávat vůči současnému zaměstnání, prostě v tu dobu školních let)
 
51% (24)
 
32% (15)
 
4% (2)
Všechny ankety a kvízy
 
load