PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

26.03.2015

MDŽ v kině Hejnice

DSC 4423
V sobotu 7. března jsme si udělali v kině takovou malou generálku na 8., kdy se slaví Mezinárodní den žen. U příležitosti promítání nového českého filmu Kobry a užovky jsme připravili pro naše návštěvnice a divačky malé překvapení v podobě květinového dárku.Gerbery nakonec dostaly všechny, jen některé se trošku styděly jít se vyfotit nebo si kytičku vzít. Kino Hejnice tak pogratulovalo všem děvčatům a dámám a většina si odnesla dáreček domů. Snad udělal trošku radosti a rozzářil nějakou vázu v tomto ještě ponurém přechodu zimy a jara. Tak zase za rok dámy...
Fotografie z tohoto večera najdete v odkaz níže.
 
25.03.2015

Hejnické slavnosti nabízí volnou pozici GENERÁLNÍHO PARTNERA.

hejnicke slavnosti  (21)
Pro letošní ročník Hejnických slavností vyhlašujeme trošku netradiční poptávku po generálním partneru zdejší oslavy léta a města Hejnice. Je škoda, že by tyto výhody zůstaly pro letošek jen v šuplíku.
Jako protiplnění nabízíme zájemcům tyto výhody:
- čtyři volné VIP vstupenky na koncert Spirituál kvintetu v hejnické bazilice
- umístění loga společnosti na trička pořadatelů slavností
- třicet volných vstupenek na oba dny konání slavností
- dvě abonentky na 10 vstupenek do kina Hejnice
- možnost volných reklamních bannerů na plátně kina Hejnice v červnu a červenci 2015
- možnost pódiové prezentace firmy – rozhovor zástupce s moderátorem, popř. předání symbolického šeku
- umístění loga firmy na webu města Hejnice, na každé straně s textem „Generální partner slavností“
- uvedení v přehledu sponzorů ve zvláštním vydání Hejnického zpravodaje
- umístění dominantního loga firmy na plakátu slavností s označením „GENERÁLNÍ PARTNER“
- umístění loga firmy na plakátu koncertu Spirituál kvintetu
- umístění reklamního banneru v prostoru pódia
- umístění loga firmy na vstupenkách pro koncert Spirituál kvintetu
- umístění loga firmy na vstupenkách – pásek na zápěstí
- umístění loga firmy na billboardech v Liberci
- umístění loga firmy na prográmek slavností a v promovideu z akce
- umístění loga firmy na vstupní bannery slavností do města
- umístění loga firmy na červencový program kina Hejnice
- možnost umístění reklamního stánku do prostoru kulturního pódia
- možnost pro partnera dodat reklamní materiály – letáčky apod., které umístíme do obálek se zasílanými vstupenkami pro návštěvníky
- pozvánka pro 4 osoby na raut VIP hostůPřípadní zájemci o další informace se mohou spojit s hlavním organizátorem Jaroslavem Demčákem, tel. 777 682 274, mail jaroslav.demcak@mestohejnice.cz
 
24.03.2015

Vedení Policie ČR LK připravilo pro místní obyvatele velmi kontroverzní krok

yeti
Od 1. dubna přibyla k působnosti okrsku Policie ČR v Hejnicích nově obec Oldřichov v Hájích. Tato informace vyvolala u vedení Hejnic vlnu nevole. Jak může vedení PČR, které slibuje heslem "Pomáhat a chránit" něco takového místním obyvatelům sdělit jedním neoficiálním oznámením? Žádáme o oficiální schůzku, aby se toto okamžitě začalo řešit.
Na první dotaz v této chystané věci bylo na počátku roku sděleno, že se nic podobného nechystá a jistě by se bez projednání s dotčenými samosprávami neuskutečnilo. Důkaz je tato ikona souboruodpověď Policie. Jenže neoficiální zprávy ohledně tohoto chystaného kroku se znásobily, takže po dalším dotazu podle návodu z první odpovědi se mi dostala odpověď, že je tento krok realizován k 1. dubnu 2015 a nejedná se o apríl.
Absolutně nesouhlasíme s tímto postupem, kdy se místní samosprávy ani skoro nedoví, že zdejšímu oddělení připadne dalších 10 km "rajónu". Navíc odděleného horským sedlem s neustálými dopravními problémy v zimním období. To vyústilo v oficiální dopis na krajské vedení Policie ČR, které toto připravilo. Jeho ikona souboruznění najdete zde. Je smutné, že jsou nyní upřednostňovány soukromé akce (ligové fotbalové zápasy), kam je směřována pomoc Policie proti běžné hlídkové činnosti v rámci regionu. A je úplně jedno kdo o těchto krocích rozhoduje, ale je to jen důkaz, že Frýdlantsko je opět na chvostu s rozvojem pomoci hospodářsky slabému regionu.
 
21.03.2015

Víte, kdo je Váš zastupitel v Hejnicích?

mesto hejnice logo
Nově jsou webové profily jednotlivých zastupitelů na těchto stránkách doplněné fotkami zastupitelů a zastupitelek.
 
21.03.2015

Prodej vstupenek na Hejnickou Aprílovou zábavu již začal

aprílovka 2015
Již v tuto chvíli si můžete pořídit vstupenky na vrchol plesové a zábavové sezóny, Hejnickou Aprílovou zábavu 2015, která bude tradičně v sále České besedy v Raspenavě. 
Letošní termín je sobota 28. března od 20 hodin. Vstupné je 120,- Kč, doprava autobusy ze směru B. Potok, Hejnice a Lázně Libverda a následně v noci zpět je zajištěna.
Vstupenky s rezervací k jednotlivým stolů si můžete pořídit u Lenky Zoreníkové na MěÚ Hejnice, tel. 483 034 010, e-mail - vstupenky@mestohejnice.cz
Letošní motto akce zní "60. léta aneb Pomáda vs. Rebelové"
Kdo přijde ve stylovém oblečení je vítán. Můžete se těšit na kapelu VzHáčka a speciální ceny včetně hlavní v podobě "Lahodného potěšení od Žida...".
 
20.03.2015

I Hejnic se dotkly nižší výběry daní od státu

platba
V posledních dnech jste mohli v médiích sledovat kauzu nižšího naplňování převodu daňových výnosů od státu na obce a města. Hejnice jsou také částečně v propadu proti loňskému roku. V lednu bylo proti loňským 2,56 miliónům obdrženo pouze 2,06 miliónu, což je 81%. V únoru proti 2,71 miliónům pouze 2,47 miliónu, což je 91%. V březnu doposud místo 1,05 miliónu pouze 0,75 miliónu, což je 71%. Celkem jsme místo 6,3 miliónu za první tři měsíce obdrželi 5,30 miliónu, takže pouze 84% loňských částek.
A to bylo ministerstvem slibováno, že v letošním roce dojde k menšímu navýšení vybraných daní. Musíme jen doufat, že další období budou nadprůměrná a ztráta se dožene. K dalšímu případném rozhodnutí budeme potřebovat čísla alespoň za polovinu roku.
 
19.03.2015

Putování za velikonočním zajíčkem

Velikonoce
Spolek Společně pro Hejnice pořádá dne 21.3.2015 v době od 14 - 16hod v zahradě MŠ Zvoneček Putování za velikonočním zajíčkem.
Pro děti jsou připraveny pracovní dílničky v podobě kreslení a zdobení velikonočních vajíček, pletení pomlázek, výroba zajíčků ze sena aj. Na děti čeká též spousta možností sportovního vyžití a  klání. Součástí je vyhlášení vítěze o nejkrásnější z domova donesenou kraslici na místo akce, tj. do 15hod do prostor MŠ. Děti čekají zajímavé ceny, příjemně strávené odpoledne i malé občerstvení. Pořadatelé srdečně zvou všechny děti, jejich rodiče i prarodiče k malému předvelikonočnímu vítání jedněch z nejkrásnějších svátků roku.
 
18.03.2015

Pokračující stavební práce uzavřou do podzimu silnici přes Raspenavu

uzavirka Raspenava
Již v pondělí 23. března se opět po zimní přestávce uzavře pro provoz krajská silnice II/290 ve Frýdlantě a Raspenavě. Budou zde pokračovat práce na obnově silnice, která byla poškozena v r. 2010 povodní. Práce budou probíhat po etapách a do uzavřených úseků bude umožněn vjezd jen stavební technice a dle možností také vozidlům dopravní obsluhy a vozidlům s právem přednosti v jízdě.
Město Raspenava jako vlastník místní komunikace ul. Luhová povolilo provoz po této komunikaci pouze cyklistům, motocyklistům a dopravní obsluze. Řidiči ostatních vozidel musí využít vyznačené objízdné trasy, které vedou přes Nové Město p. S. Upozorňujeme, že proti ulici Luční, která byla v loňském roce i přes zákaz velmi využívána řidiči pro objetí uzavřeného úseku je ulice Luhová „uzavřena“ na stranách vysokými obrubami bez možnosti bezpečného vyhnutí protijedoucích vozidel. Proto je tam provoz velmi nereálný. Hrozí poškození komunikace, okolních staveb a plotů a také vozidla a v neposlední řadě i peněženky a bodového konta řidiče projíždějícího zákaz. Práce potrvají do listopadu tohoto roku. Všem uživatelům silnice děkujeme předem za trpělivost.
 
18.03.2015

Uzavírky vyvolaly opět objížďkové jízdní řády

výluky 2015
Informujeme vás, že z důvodu pokračujících stavebních prací v rámci rekonstrukce sil. II/290 Frýdlant – Hejnice bude nutné i letos přikročit k realizaci výlukových jízdních řádů. První etapa začíná od 23. března. Zatím je předpoklad, že tato etapa skončí 4. května, ale termín dle průběhu stavebních prací může být upřesňován. Další opatření dle pokračujících prací budou následovat. Zasíláme odkaz na naši zprávu na webu, kde lze stáhnout jízdní řády, schéma objížďky a také informační brožuru (obsahující schéma, JŘ a doplňkové informace):
http://www.iidol.cz/aktuality/620:pozor-uzavirka-ve-frydlantu-a-v-raspenave.html.
Všechny dokumenty jsou ikona souboruzde v příloze. Opatření týkající se hlavně Hejnic je opětovné zavedení večerních vlakových spojů z Raspenavy do B. Potoka místo busů. Děkujeme za pochopení a za spolupráci.
 
18.03.2015

Občané se zatím nesmějí připojovat do nové kanalizace!

pozor
Upozorňujeme občany, kteří jsou na trase nově budované kanalizační stoky v Hejnicích nebo na Ferdinandově, že je v současné době až do odvolání ZÁKAZ PŘIPOJOVÁNÍ domovních přípojek odpadů do jednotlivě budovaných napojení kanalizačního řadu. Kanalizace je tlaková, tudíž musí nejprve dojít k dokončení přečerpávacích stanic a kompletní kontrole a až následně mohou začít stokou proudit splašky. To bude až koncem léta letošního roku.
Jinak by docházelo k poškozování rozestavěné stavby. Děkujeme za pochopení.
 
 
load