Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

21.04.2015

Čarodějnice na Ferdinandově již tuto sobotu

čarodky2015
Opět v trochu netradiční termín, v sobotu 25. dubna od 15 hodin se koná kulturní akce Pálení čarodějnic na Ferdinandově. Sdružení osadníků Ferdinandova spolu se spoustou dobrovolníků pořádají již několikáté pálení na louce u vleku. Bude připravena spousta zábavy, hudby, soutěží, odměn, občerstvení a také vyhlášení dětské a dospělácké masky. Přijďte všichni, bude veselo.

20.04.2015

Upozornění pro nájemníky čp. 5 ohledně parkování

Vážení obyvatelé domu čp. 5 v Jizerské ulici. Parkoviště kolem celého domu jsou určena pro všechny obyvatele domu a případně jejich návštěvy. Nikde ale není určeno, že jedna či druhá parkovací plocha je pouze pro první nebo druhou část domu.
Takže upozorňujeme některé nájemníky, kteří se chovají tak, jako naše obsluha parkoviště a „organizují“ parkování ostatních nájemníků – určují, kdo kde může a nemůže stát, že to dělají v rozporu s dobrými mravy ve společném soužití v domě.
Obě plochy jsou určené jen jako parkoviště bez možnosti rezervací jednotlivých míst pro konkrétní nájemníky. Děkujeme za pochopení.

20.04.2015

Ve středu je v kině zasedání zastupitelstva

mesto hejnice logo
Třetí jednání zastupitelstva Hejnic je na programu tuto středu 22. dubna  v 18 hodin v sále kina Hejnice.
Materiály pro jednání si můžete prohlédnout v odkaze níže. Všechny občany zveme na diskuzní část večera.

16.04.2015

Půlnoční překvapení z Aprílové zábavy

půlnoční
V tomto videu se můžete podívat na půlnoční překvapení Hejnické Aprílové zábavy v podání uskupení B.O.B.R. a jejich taneční parodie na Backstreet Boys vs. Spice Girls.

14.04.2015

Seznamte se s krizovým řízením města

majakymodre
V odkaze níže mohou nalézt občané a návštěvníci města případné noty k řešení mimořádných situací a krizových scénářů v průběhu možných nebezpečí a ohrožení. Je to materiál, který žádali někteří občané na setkání s vedením města a který snad nebude nikdo brzy potřebovat, ale bude připraven pomoci.

13.04.2015

Veřejná výzva na obsazení pracovního místa: Mistr střediska služeb

nabídka zaměstnání
Město Hejnice vyhlašuje výzvu pro zájemce o zaměstnání. Jedná se o obsazení uvolněného pracovního místa mistra střediska služeb. Své nabídky se všemi přílohami podávejte na podatelnu MěÚ Hejnice do 23. dubna 2015.
Kompletní znění výzvy ikona souborunajdete zde.

13.04.2015

Diskuze se starostou bude ve 16. dubna v kině

plakát setkání
Diskuzní večer se starostou Hejnic se bude konat ve čtvrtek 16. dubna od 17:00 hodin v kině Hejnice. V rámci otevřenější komunikace s vedením města se koná diskuzní večer se starostou Hejnic Jaroslavem Demčákem. Tentokrát jsou mimo různého mezi tématy jízdní řády a setkání s vedením Policie ČR Hejnice.
Výsledky poslední schůzky včetně zodpovězených otázek a širších materiálů najdete na nové sekci webu Hejnic v odkaze níže.

11.04.2015

Start bajkové sezony s Martinem Šimůnkem

003 BCL
18. dubna 2015 Parkoviště před Bikecentrem Libverda. Akci přijde povzbudit trojnásobný mistr světa, mistr republiky a vítěz českého poháru v biketrialu Martin Šimůnek se svým kolegou Honzou. Oba si pro vás připravili exhibici na kole, uvidíte, co vše je možné. Na své si přijdou i děti. Nachystali jsme soutěže o ceny, skákací nafukovací hrad, ukázku hasičské techniky Sboru dobrovolných hasičů Lázně Libverda. Občerstvení zajištěno, ochutnat můžete i speciality z grilu, a samozřejmě otestovat nové modely kol značky MERIDA.

11.04.2015

Omluva a oprava tiskových chyb ve Zpravodaji

Omlouváme se za tiskové chyby v Hejnickém zpravodaji č. 1/2015. Technickým nedopatřením došlo ve Společenské kronice ke zkomolení čtyř jmen. Správně mělo být Filip Koprnický, rodina Balogova, Olga Bittnarová, Vladimír Špidlen.Ještě jednou se velmi omlouváme.Stanislav Budka, odpovědný redaktor

09.04.2015

Změna autobusů na Smědavu

bus
Z důvodu úplné uzavírky komunikace Bílý Potok - Smědava v místě mostu nad Krakonošem je objízdná trasa kolem Bártlovy boudy používána i pro linkový autobus na Smědavu. Objížďkový ikona souborujízdní řád naleznete zde.
Z důvodu dispozic komunikace však není v silách ČSAD zajistit, aby v tomto úseku projížděly i cyklobusy. Proto se do obnovení provozu na komunikaci II/290 přes citovaný most provoz cyklobusů na Smědavu ruší bez náhrady. Uzavírka by měla končit s koncem května 2015.