PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Vyhledávání

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

Hejnice se zapojí do nové tradice zpívání koled

Hejnice se zapojí do nové tradice zpívání koled

24.11.2015 | Ve středu 9. prosince v 18 hodin rozeznějí náměstí ve městech České republiky i v zahraničí. Zazpíváme si společně tři koledy, které již známe: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma. Další dvě jste vybrali vy, naši čtenáři: Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši. Kdo bude chtít, zakončí zpívání písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.
V Hejnicích to bude u velkého vánočního stromu v parku u kavárny.
www.ceskozpivakoledy.cz
 
Žádost na O2 kvůli dostupnosti internetu

Žádost na O2 kvůli dostupnosti internetu

23.11.2015 | Obrací se na nás někteří občané odlehlé části města a sousedního B. Potoka s problémem připojení k internetu, proto jsme adresovali žádost na O2 kvůli připojení. Důvodem bylo také hlavně to, že tato společnost blokuje zahraniční kanály u sportovních přenosů (článek zde) na vysílání, které lze jediné v těchto končinách zachytit. 
Znění žádosti ikona souborunaleznete zde.
 
Svatomartinské slavnosti v Hejnicích ochutnávaly víno a koláče

Svatomartinské slavnosti v Hejnicích ochutnávaly víno a koláče

23.11.2015 | Tradiční SvatoMartinské slavnosti se opět po roce konaly v Hejnicích. Za lepší Hejnice, B.O.B.R. a Centrum Mateřídouška přichystaly tvůrčí dílnu pro děti, průvod světel a lucerniček, legendu o Svatém Martinovi a ochutnávku martinských koláčků a Svatomartinského vína.
Letošní legenda se nesla v duchu kovářské vzpomínky na návštěvu tohoto známého člověka. Akci navštívilo obrovské množství diváků, což je důkaz, že tradice je založena a rádi vás 11.11. potkáváme u večerní skleničky mladého vína.Fotogalerie z akce je v odkaze. Více
 
Přerušení dodávky pitné vody

Přerušení dodávky pitné vody

23.11.2015 | V úterý 24. listopadu v době od 8 do 10 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Hejnicích. Jedná se o tyto objekty - základní škola, Policie, nové sídliště a staré sídliště.
Důvodem jsou práce na opravě domovní přípojky čp. 598, tam voda nepoteče zhruba do 13 hodin. Děkujeme za pochopení.
 
Odstávka vydávání občanských a cestovních průkazů

Odstávka vydávání občanských a cestovních průkazů

23.11.2015 | V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech bude ve dnech 24. prosince 2015 až 31. prosince 2015 odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů a jejich předávání. Důvodem tohoto přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému. Podávat žádosti o vydání a cestovního pasu a předávat vyrobené doklady bude možné na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze na úřadech městských částí nejpozději do 23. 12. 2015 včetně.
 
Balónky přání Ježíškovi odstartují 4. prosince

Balónky přání Ježíškovi odstartují 4. prosince

22.11.2015 | Letos opět budeme v Hejnicích vypouštět balónky s přáními Ježíškovi. Termínem je pátek 4. prosince v 15 hodin opět u divadelní přístavby a tradičně si rozmyslete přáníčka, která napíšete na kartičku... Více
 
ZATÍM NENÍ MOŽNÉ SE PŘIPOJOVAT NA NOVOU KANALIZACI!

ZATÍM NENÍ MOŽNÉ SE PŘIPOJOVAT NA NOVOU KANALIZACI!

21.11.2015 | Informujeme občany Hejnic, že zatím není možné se napojovat na nové stoky kanalizace, které se v minulém týdnu dokončily. Nyní probíhá kolaudační řízení a po jeho ukončení bude moci docházet k jednotlivým napojením.
Předpoklad je polovina prosince. Jelikož všechny stoky jsou ukončený nuceným čerpáním, tak by docházelo k poškozování strojního vybavení, proto je nežádoucí, aby se kdokoliv připojil. Děkujeme za pochopení.
Zároveň upozorňujeme všechny majitele domů, kteří jsou v dosahu jakékoliv kanalizace, i těch starších - Skřivánek, Jizerská, Ferdinandov apod., že v průběhu příštího roku bude povinné se podle zákona na tuto kanalizaci připojit. Výjimku mají pouze vlastníci schválené domovní čistírny odpadních vod. Nikdo jiný nemá povolené nakládání s odpadními vodami - například skrz septik.
 
V pátek o půlnoci se uzavírá komunikace Smědava - Souš!!!

V pátek o půlnoci se uzavírá komunikace Smědava - Souš!!!

20.11.2015 | Opět po letním provoze dochází z pátku 20. listopadu na sobotu 21. listopadu k uzavření části komunikace II/290 v úseku Smědava - Souš. Důvodem dle sdělení KSS LK je předpokládaná sněhová pokrývka na komunikaci, která zapříčiní, že silnice nesplňuje podmínky pro bezpečný provoz automobilové dopravy. Úsek komunikace v délce 4 km byl v letošním roce kvůli teplému podzimu výjimečně velmi dlouho ponechán otevřený pro běžnou dopravu.
Nyní opět nastává doba, kdy cesta na Tanvaldsko je možná pouze po objížďce přes Liberec a Jablonec, která je dlouhá 63 km. Informace bude snad předána všem dotčeným dopravním zpravodajstvím, abychom tu neviděli ony stovky otáčejících se automobilů cizinců, kteří budou bloumat jak "bludní Holanďani" po Frýdlantsku s nechápající navigací při své cestě do zimních resortů na druhé straně hor.
 
U rozsvěcení stromu můžete podpořit opuštěná zvířata

U rozsvěcení stromu můžete podpořit opuštěná zvířata

20.11.2015 | Součástí akce rozsvěcení vánočního stromu v Hejnicích bude také infostánek Útulek Azyl Pes Krásný Les, Frýdlant, kde budete moci donést nějaký ten příspěvek pro opuštěná zvířata k Vánocům. Nemusí to být jen finanční dar, ale také třeba materiální dar ikona souborupodle tohoto letáku nebo krmivo. Děkujeme. Více
 
Rozsvěcení vánočního stromu naplní pátek 27.11.

Rozsvěcení vánočního stromu naplní pátek 27.11.

18.11.2015 | Město Hejnice pořádá v pátek 27. listopadu TRADIČNÍ ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Můžete se těšit na pohádkové představení, koledy, lampióny, občerstvení a vyhlášení soutěže! Akci zahájí v 16 hodin pohádkový film pro děti v kině, vstupné zdarma. V 17,30 hodin je sraz lampiónového průvodu před kinem. Kolem 18,00 hodin bude program pokračovat u vánočního stromu před Perunem. Připraveno bude vyhlášení vítězů soutěže O nejkrásnější vánoční ozdobu, zpívání koled, sladkosti, čaj a vánočky pro děti a pro ostatní svařák a další dobroty. Přijďte pobejt!
 
 
load