PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

20.08.2014

Představujeme návrhy změn jízdních řádů autobusů

bus
V dokumentech níže představuje společnost KORID LK návrhy změn v autobusové dopravě pro příští rok jízdních řádů. Jedná se zatím pouze o autobusy, které mají působnost hlavně na Frýdlantsku.
Veškeré podklady jsou t.č. ve fázi návrhů k projednání. Jízdní řády budou postupně nahrávány do sekce Jízdní řády/Připravované změny na webu www.iidol.cz.
Případné připomínky k autobusovým linkám je možné zasílat do 30. 9. 2014 na info@korid.cz.
ikona souboruNávrhy změn v tabulce. ikona souboruKompletní návrh jízdních řádů podle linek.  Děkujeme za spolupráci.
 
18.08.2014

Budova městského úřadu prošla rekonstrukcí

úřad
V minulých dnech byla dokončena rekonstrukce obvodového pláště budovy městského úřadu. Po výměně oken došlo nyní k zateplení fasády, sklepa a půdy k minimalizování tepelných ztrát objektu. Tím by mělo dojít ke snížení energetické náročnosti a úspoře financí, které musí uvolňovat město na chod této budovy.
V souvislosti s tímto dojde nyní k zahájení opravy odvodnění objektu a okolních venkovních zpevněných ploch pro parkování, aby byly důstojné k jedné z reprezentativních budov ve městě. Parkovací plocha bude rozšířena také pro možnost využití návštěvami úřadu. 
 
18.08.2014

Mimořádné zastupitelstvo tuto středu

mesto hejnice logo
Tuto středu 20. srpna se od 17 hodin v prostorách obřadní místnosti na městském úřadě koná mimořádné jednání zastupitelstva města. Na programu jsou pouze dva body - schválení vítězů výběrových řízení na kanalizaci a regeneraci veřejné zeleně.
 
17.08.2014

Hejnické slavnosti 2014 ve videu

Hejnické slavnosti 2014 3  část 142
Oficiální video z letošních Hejnických slavností najdete zde v tomto odkaze.
Autorem je tak jako v předešlých letech Honza Trnka.
 
17.08.2014

Hejnické Babí léto odtajnilo svoje téma

pohádky
Na vědomost Vám všem se dává, že letošní tradiční kulturní akce Hejnické Babí léto bude mít téma a motto - "Z pohádky do pohádky..."
Připomínáme, že termínem je sobota 20. září 2014 a prostor před bývalým hotelem Perun. Akce započne v 15 hodin na místě a bude ji předcházet projekce pohádky zdarma v kině od 10 a od 14 hodin (důvodem je malá kapacita hlediště).
Těší se na Vás všechny celý tým pořadatelů.
Loňský ročník si můžete prohlédnout v odkaze níže.
 
17.08.2014

Hejnické slavnosti 2014 v obrazech - 3. část

Hejnické slavnosti 2014 3  část 080
Fotogalerii z letošních Hejnických slavností, které se odehrály v sobotu 5. a neděli 6. července v nádherném podhůří Jizerských hor naleznete níže pod textem. 
Fotografie jsou dílem Zdeňka Polívky. Součástí prezentace bude brzy také tradiční video. 
Toto je třetí část fotek z nedělního dne. Bude následovat speciální várka krásných pohledů skrz objektiv fotoaparátu.
 
13.08.2014

V sobotním Letním kině bude šplouchat voda

Letní kino Vlny
V sobotu 16. srpna je ve 21 hodin na programu Letního kina na koupališti projekce nové české komedie Něžné vlny.
Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989.
Vstupné je pouze 50,- Kč.
 
12.08.2014

Mateřská školka v Lázeňské dostává novou střechu

školka
V současné prázdninové době finišují práce na rekonstrukci krytiny střechy na budově 1. MŠ v parku v Lázeňské ulici. Velmi nekvalitní krytinu z asfaltové šindele, kterou výrobce těžce zkazil nahrazuje moderní střecha z nových šablon EKOternitu, která by měla být odolná i všudypřítomnému mechu v lokalitě parku.
Zpráva by měla být radostná hlavně pro děti a zaměstnance školky, že jim nebude ani v nejhorších deštivých časech pršet na půdu.
 
11.08.2014

V neděli bude koncert Anety Langerové v Bazilice

Aneta L.
Pro rok 2014 si Město Hejnice připravilo neopakovatelný hudební zážitek v podobě akustického vystoupení Anety Langerové se smyčcovým triem v rámci projektu s názvem Pár míst (vstupenek je více než jen pár...) v Bazilice Hejnice. Koncert proběhne v neděli 17. srpna 2014 od 17 hodin.
Výše cenových pásem byly určené vzhledem k obsazení pouze spodní části kostela pro dokonalý poslech všech diváků.
V současné době jsou vstupenky pouze na stání, ale proti tvrdým a méně pohodlným dřevěným lavicím v Bazilice je stání někdy spíše výhodou.
 
08.08.2014

Město nabízí k odběru koťátka

Jelikož se jedna toulavá kočka od místních obyvatel, kteří se k ní nehlásí, stala matkou a porodila ve sklepě městského domu, nabízíme zájemcům koťata zdarma. Je to pokus před tím, než pojedou na výlet do útulku.
Zároveň žádáme všechny majitele místních obchodů, kteří tuto kočku a dalších několik psů pravidelně krmí, že zadělávají na problém Hejnicím. Uvedení strávníci totiž mají své majitele, kteří se o ně nestarají a nechávají je volně běhat po městě a vykonávat potřeby všude kde se dá. Navíc v případě kočky a její schopnosti množení neúměrnou řadou může dojít k nepříjemnému přemnožení divokých koček v centru Hejnic.Děkujeme za pochopení.
 
 
load