PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

26.05.2015

Hejnice čeká revoluce v systému nakládání s bioodpadem

bioodpad Hejnice
Byli jsme totiž úspěšní v žádosti o dotaci ze Státního fondu životního prostředí na pořízení techniky na nakládání s tímto "zeleným" odpadem hlavně ze zahrad a zahrádek. Celková částka na 1,8 miliónu korun se plánuje na nákup malého nákladního automobilu s kontejnerovým nosičem, dále 5 ks kontejnerů různých velikostí a také kolem 100 ks domácích kompostérů. To vše přispěje k jednoduššímu nakládání místních občanů s bioodpadem. Kontejnery budou umísťovány v určitých dnech na určená místa po městě, tak aby bylo možné posekanou trávu, shrabané listí nebo zbytky úrody do nich odložit bez nutnosti řešit odvoz na místní skládku, kde je komunitní kompostárna.
Nyní již jen musíme realizovat soutěž na dodavatele automobilu a ostatního zařízení. Ale rádi do městského autoparku uvítáme nového člena místo dosluhující "Multikáry".
 
25.05.2015

Nominujte své favority na pocty starosty Hejnic

pocta
Rozhodli jsme se ocenit výrazné osobnosti současných Hejnic. Vše vyvrcholí v rámci Hejnických slavností, kde dojde k vlastnímu předání a vyhlášení dvou osobností.
Mezi nominovanými mohou být současní občané města bez ohledu na věk. Svoji nominaci musíte doplnit popisem důvodu, proč zrovna nominujete tohoto člověka.
Nominace lze zasílat elektronicky na mail jaroslav.demcak@mestohejnice.cz a nebo osobně přinést na podatelnu úřadu. Termínem ukončení nominací je 7. června.
 
24.05.2015

Hejnice se objevují v posledním díle Cyklotoulek

cyklotoulky
V rámci podpory místního kraje a nabídnutí zdejších krás dalším možným návštěvníkům z širokého okolí celé ČR jsme se zapojili do projektu pozvánek pro milovníky cyklistiky - Cyklotoulky na ČT sport. V posledním díle se objevuje společný pořad Hejnic a Albrechtic v Jizerských horách. 
Tento pořad si můžete také mimo repríz v televizi prohlédnout na webu www.cyklotoulky.cz 
 
23.05.2015

Noc kostelů zasáhne i Hejnice

Noc kostelů HejniceA4
Nevšední zážitek je možno zažít v pátek 29. května mezi 20 a 24 hodinou, kdy se v rámci Noci kostelů otevře se speciálním programem také kostel v Hejnicích.
 
23.05.2015

Projekt Voda blízko nás – Povodně 2010 vrcholí vydáním knihy a putovní výstavou

kniha povodně
Od roku 2012 realizuje spolek Náš kraj na území Libereckého kraje, a v největším rozsahu na území Frýdlatska rozsáhlý projekt Voda blízko nás – Povodně 2010. V kraji byla uskutečněna již řada projektů, týkajících se povodní, ale jednalo se o projekty zaměřené na technická řešení a opatření, tzv. „tvrdé projekty“. Projekt Voda blízko nás – Povodně 2010 je jiný právě v tom, že se zaměřuje na osvětu a vzdělávání, které členové spolku považují za stejně důležité. www.vodablizkonas.cz
Součástí projektu je také vydaná publikace Voda blízko nás, povodeň na severu Čech 7. srpna 2010, do níž 35 autorů-odborníků zaznamenalo ty nejzásadnější příčiny, okolnosti, průběh i následná opatření povodně, jež postihla zvláště severní oblast Libereckého kraje.
Ta lze zakoupit na MěÚ Hejnice u paní Zoreníkové za 207,- Kč.
 
21.05.2015

Hejnické slavnosti pomohou opět potřebným...

logo
Jelikož jsme v minulých letech pomáhali, rozhodli jsme se i letos, že Hejnické slavnosti 2015 pomohou potřebným. Letos se jedná o pomoc místnímu útulku pro psy, Azyl Pes Krásný les. K tomu, aby byly ty psí oči spokojenější a útulek se mohl v klidu starat o nalezence, je potřeba spousta pomoci a materiálu. Za krmení, pamlsky, odčervovací tablety, odblešovací prostředky i na plochy, obojky, vodítka a spoustu dalších případných dárků budeme rádi. Vše bude na místě přímo vybíráno zástupci útulku v jejich stánku, který najdete v prostoru vchodu do areálu kulturního programu z ulice Klášterní, na místě bývalého hotelu Perun.
Stejně tak bude možné přispět i finančně na jejich povolenou veřejnou sbírku "POMOC PRO ÚTULEK AZYL PES". Budeme rádi, když opět tak jak v minulých letech budeme moci na v neděli v podvečer poděkovat za úžasnou podporu vás všech. Děkujeme za vaše případné příspěvky.
 
21.05.2015

Na koupališti se připravuje nová sezóna

koupadlo domeček
V těchto dnech probíhá rekonstrukce domečku na koupališti v Hejnicích, kde má své zázemí správcová areálu. Kromě opravy fasády, nových nátěrů a opravy svodů, probíhá také rozsáhlá rekonstrukce dřevěné verandy, kde se prodávají vstupenky. Opět by tímto krokem mělo dojít k pozvednutí areálu koupaliště.
 
19.05.2015

Zateplení základní školy je na startu

DSC 0203
Dnes se podepsala smlouva o dílo na Zateplení budov Základní školy Hejnice. Dodavatelem prací bude společnost Ještědská stavební společnost Liberec, která zakázku získala za necelých 27 miliónů korun. V rámci akce se celý areál kromě staré budovy dočká nových oken. Dojde k zateplení všech střech nebo půdního prostoru staré budovy a kompletnímu zateplení obvodových zdí všech pěti objektů. Jen čelní strana staré budovy vzhledem k její členitosti a historickému vzezření zůstane bez zateplení, jen se opraví fasáda.
Práce by měly skončit do konce října 2015, je tedy co dělat, ale výsledek by měl být jak pro děti, tak pro vzhled města jistě velmi pozitivní.
 
18.05.2015

Hejnické slavnosti 2015 proběhnou 4. a 5. července

hejnicke slavnosti  (21)
Když byste náhodou nevěděli jaká pohoda je na Hejnických slavnostech, stačí se podívat na fotku nebo na video z loňského ročníku -www.facebook.com/263071887097364/videos/719268441477704/?type=1&theater
Není vůbec problém sebou plácnout na trávu a vychutnávat si super víkend v nádherném podhůří Jizerek s neopakovatelným výhledem. Letošní akci doplní vystoupení hudebníků jako Petr Kolář, ATMOmusic, Lenny, Rybičky 48, Michal Prokop, Jelen, Cirkus Problem a další.
Vstupenky ve výhodném předprodeji za 150,- Kč lze pořídit na MěÚ Hejnice nebo přes telefon či mail - www.mestohejnice.cz/cs/hejnicke-slavnosti/vstupne.html
 
18.05.2015

Máte již projekt své kanalizační přípojky?

kanalda přípojka
V této době, kdy pokračují práce na dostavbě kanalizace v Hejnicích a na Ferdinandově, nastává opět otázka, jestli všichni, kteří bydlí podél trasy budoucího vedení kanalizace, mají projekt na svoji přípojku pro vlastní domeček? Stále platí, že v současné době vám kompletní projekt napojení vašeho domu od generálního projektanta zaplatí město. Tento projekt je nutný k připojení vaší nemovitosti na kanalizaci. To znamená, že ti, kteří v první vlně odmítli spolupracovat s projektanty, mají nyní poslední možnost se k projektu připojit. Stačí k tomu navštívit Stavební úřad v Hejnicích a domluvit se. Ač je to nepříjemné, je skoro jisté, že po dokončení kanalizace bude muset následovat povinné napojení všech nemovitostí v dosahu kanalizačních vedení po městě.
 
 
load