PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

29.07.2014

Hejnické slavnosti 2014 v obrazech - 2. část

Hejnické slavnosti 2014 2  část 02
Fotogalerii z letošních Hejnických slavností, které se odehrály v sobotu 5. a neděli 6. července v nádherném podhůří Jizerských hor naleznete níže pod textem. Akci navštívila spousta diváků, ať již na placený hudební festiválek nebo daleko větší část na neplacenou část mezi stánky, jarmark, kolotoče a ohňostroj. Jednalo se o zhruba deset až dvanáct tisíc návštěvníků Hejnic.
Fotografie jsou dílem Zdeňka Polívky. Součástí prezentace bude brzy také tradiční video. 
Toto je zatím druhá část fotek z konce prvního dne. Bude následovat další várka krásných pohledů skrz objektiv fotoaparátu na nedělní dění.
 
28.07.2014

Prodej vstupenek na koncert Anety Langerové je v plném proudu

poster aneta langerova Hejnice fin
Pro rok 2014 si Město Hejnice připravilo neopakovatelný hudební zážitek v podobě akustického vystoupení Anety Langerové se smyčcovým triem v rámci projektu s názvem Pár míst (vstupenek je více než jen pár...) v Bazilice Hejnice. Koncert proběhne v neděli 17. srpna 2014 od 17 hodin.
Předprodej vstupenek začíná 3. června 2014 na MěÚ Hejnice u paní Lenky Zoreníkové, tel. 483 034 010, vstupenky@mestohejnice.cz. Vstupenky taktéž pouze za poštovné 13,- Kč zasíláme poštou.
Výše cenových pásem byly určené vzhledem k obsazení pouze spodní části kostela pro dokonalý poslech všech diváků. ikona souboruCenová mapa je zde.
 
24.07.2014

Hejnice mají nové hladinoměry

hladinoměr 2
Tak už i v Hejnicích pracuje firma Bártek rozhlasy, která po Frýdlantsku montuje informační protipovodňový systém. V Hejnicích se objevily dva hlásné hladinoměry - jeden na Smědé a jeden na Malém Štolpichu, které budou sledovat vodní hladinu bez nutnosti zásahu lidského elementu. V případě situace pak umí vyhlásit jednotlivé stupně povodňové aktivity.Dále dojde k posílení hlásných míst bezdrátového rozhlasu v lokalitách, které jsou více v ohrožení velkou vodou. Jelikož uvedený rozhlas od této firmy již nějaký ten rok Hejnice mají, dochází také k výměně hlásného stanoviště, aby odpovídalo současným potřebám a nárokům.Připomínáme, že se jedná o grantový projekt Mikroregionu Frýdlantsko, který na toto získal peníze pro vlastní financování hlavně z povodňových darů.
 
24.07.2014

Hejnice rozdávají svým občanům separační tašky

tašky separ
V rámci projektu podpory třídění a separace odpadů v Hejnicích nabízí město pro své občany a chalupáře na území Hejnice tuto slušivou kombinaci tří tašek na třídění odpadu.
Tašky obdržíte zdarma v kanceláři místostarosty J. Demčáka (tel. 777 682 274, jaroslav.demcak@mestohejnice.cz) nebo v případě nepřítomnosti v kanceláři pokladny městského úřadu. Omyvatelné tašky řeší nejčastější výmluvu netřídících obyvatel - "Nemám to kam dávat". Jsou včetně návodu kam co patří, proto prosíme o jednu změnu. Na Frýdlantsku se třídí jinak plasty, do žlutého patří pouze čisté PET lahve, ostatní plasty (sáčky, kelímky, flašky) patří do oranžového kontejneru.
Dejte tuto informaci vědět i vašim příbuzným a známým, kteří nepoužívají internet nebo Facebook. Děkujeme.
 
23.07.2014

Upravené vyhodnocení Hejnických slavností 2014

logo slavnosti 2014 s okrajem
Jedna zapomenutá platba za vstupenky nám změnila vyúčtování na lehounce plusové. Omlouvám se za nepřesné první informace z mojí strany.
Po určitých zkreslených informacích z let minulých jsme se rozhodli uvést vyhodnocení Hejnických slavností 2014.
Náklady na tuto akci dosáhly 1,07 miliónu korun. Příspěvek města z toho činí 670 tisíc korun. Město Hejnice za pronájem stánkových míst a kolotočů, za parkovné a za vstupné vybralo 670 tisíc korun. To znamená, že Město Hejnice uspořádalo Hejnické slavnosti 2014 s výsledkem, že ho stály 0 korun.
Každý z občanů a představitelů města si může odpovědět na otázku, zda se taková akce, která zpropaguje Hejnice v širokém okolí a přivede do města kolem 10 - 13 tisíc návštěvníků za tuto cenu vyplatí. A jen pro upřesnění - ohňostroj stál 30 tisíc korun.
A více čísel? Před pódiem se vypilo 11 tisíc piv, 4 tisíce limonád, do úschovny zajelo 105 kol a jeden moped, parkoviště za poplatek využilo 617 aut a 2 autobusy, v prostoru pódia se pohybovalo 2 tisíce návštěvníků se zakoupenou vstupenkou, mimo areál se pohybovalo kolem 10 tisíc dalších návštěvníků. Přesně spočítáno je, že v sobotu mezi 14,30 a 15 hodinou se prošlo uličkou mezi stánky 618 návštěvníků jedním směrem.
A tak by to mohlo být - nulový výsledek kultury pořádané městem...
 
21.07.2014

Hejnické slavnosti 2014 v obrazech - 1. část

Hejnické slavnosti 2014 1  část 120
Fotogalerii z letošních Hejnických slavností, které se odehrály v sobotu 5. a neděli 6. července v nádherném podhůří Jizerských hor naleznete níže pod textem. Akci navštívila spousta diváků, ať již na placený hudební festiválek nebo daleko větší část na neplacenou část mezi stánky, jarmark, kolotoče a ohňostroj. Jednalo se o zhruba deset až dvanáct tisíc návštěvníků Hejnic.
Fotografie jsou dílem Zdeňka Polívky. Součástí prezentace bude brzy také tradiční video.
Toto je zatím první část fotek z části prvního dne. Budou následovat další dvě várky krásných pohledů skrz objektiv fotoaparátu.
 
20.07.2014

Máte připomínky k navrhovaným jízdním řádům?

doprava
Informujeme vás, že na našem webu jsou ke stažení navrhované jízdní řády železniční dopravy pro období od 14. prosince 2014 do 12. prosince 2015.
http://www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html
Případné náměty a připomínky prosím zasílejte v termínu do 1. srpna. Později zaslané připomínky nebude možné zohlednit v rámci přípravy JŘ od prosince tohoto roku. Informace o projednání připomínek budou jako obvykle předmětem koordinačních porad (předpoklad v září t.r.).
Děkujeme za pochopení a za spolupráci. KORID LK, spol. s r.o.
 
19.07.2014

Dávejte pozor na svůj majetek...

lupič
V posledních dnech se po Hejnicích, hlavně po bytových domech (lesácké bytovky) a panelácích, množí případy "nevratného vypůjčování" cizích věcí ze sklepních kójí. Doporučujeme všem obyvatelům, aby dbali na zamykání společných vchodů a také si všímali pohybu cizích osob ve společných prostorách. A v případě podezření na páchání trestné činnosti kontaktovali hejnickou služebnu Policie ČR. Nevíte totiž, kdy tito pobertové nezavítají do vašeho sklepa nebo bytu. A přeci si tu nebudeme nechávat nějakého "sociála" nebo "feťáčka" terorizovat slušné občany.
 
18.07.2014

Krásné počasí lze trávit v areálu přírodního koupaliště v Hejnicích

Koupaliště007
Rozbory vody ukazují super hodnoty, takže žádné omezení vstupu do vody  viz. - www.koupacivody.cz
Skákací prkno místo legendárního betonového skokánku také umí pobavit a upravená druhá část chodníku kolem vody snad také potěší. Hlavně ale potěší lidové vstupné 10,- a 20,- korun za den.
Všichni jste srdečně zváni.
 
17.07.2014

Volby do obecních zastupitelstev - přijímání kandidátních listin

mesto hejnice logo
Volby do obecních zastupitelstev se konají v pátek a v sobotu 10. a 11. října 2014. Informace níže jsou hlavně pro volební strany. Sledujte i Úřední desku. 
Registrační úřad dle zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí, v platném znění přijímá kandidátní listiny do 5. srpna 2014 do 16,00 hod. v budově Městského úřadu Hejnice:
Hana Pohnanová, kancelář matriky, přízemí, tel. 482 034 436
Zdena Konečná, kancelář podatelny, 1. patro, tel. 482 322 211
Zmocněncům doporučujeme, aby si předem domluvili termín a čas pro předání kandidátních listin.
Vzory kandidátních listin ikona souboruke stažení naleznete zde.
Obsahuje: Vzory kandidátních listin pro - Politická strana a politické hnutí, Koalice registrovaných politických stran a politických hnutí, Nezávislý kandidát, Sdružení nezávislých kandidátů, Sdružení politických stran nebo politických hnutí a nezávislých kandidátů. 
Vzor petice - nezávislý kandidát a sdružení nezávislých kandidátů.
Vzor prohlášení kandidátů.
Za Registrační úřad: Zdena Konečná
 
 
load