PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

30.09.2014

Program kina Hejnice na říjen

Kino Hejnice říjen 2014 malý
Představujeme ikona souboruprogram kina Hejnice na měsíc říjen. Mimo tradiční filmová představení je v něm naplánováno na úterý 21. října divadelní představení Sborovna v podání Divadla Pavla Trávníčka. Vstupenky jsou již v předprodeji.
 
29.09.2014

Již příští víkend se konají komunální volby

Volby do zastupitelstev obci 2014
Občané mají možnost rozhodnout o nejnižším územně-správním celku - o jejich obci nebo městu a jeho složení vedení. Volby probíhají v pátek 10. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 11. října od 8 do 14 hodin.
V tomto týdnu budou do schránek v Hejnicích distribuovány volební lístky. Ten kdo nemá schránku, nebo ji nemá označenou nebo ji má zamčenou za vstupními dveřmi a volební lístky nedostane, má možnost je získat v kanceláři matriky na městském úřadě nebo následně přímo u voleb ve volebních místnostech.
Volit může člověk starší 18 let a s trvalým pobytem v Hejnicích. Seznam uchazečů o post zastupitele najdete v tomto odkaze.
 
29.09.2014

Hejnice mají již opět funkční zubní ordinaci

zubar
V současnosti již ve městě opět ordinuje zubní lékařka. Je jí paní MUDr. Eva Pázralová, která obsadila uvolněnou ordinaci po bývalém zubaři. Budeme přát paní doktorce mnoho úspěchů v jejím místním působišti a spoustu spokojených pacientů. A hlavně, aby tu u nás vydržela dlouhá léta.
Telefonní kontakt na paní zubařku je 602 143 423.
 
29.09.2014

Neslyšeli jste hlášení rozhlasu?

10517137 10152352917915756 7805921430821958017 o
Nevadí. Nyní máte možnost si poslední relaci v městském rozhlasu pustit ze záznamu. Stačí navštívit vývěsky vedle budovy městského úřadu v Nádražní ulici a na venkovní Jukeboxu stisknout vypínač. Přehraje se poslední hlášení, které proběhlo místními tlampači.
Snad to přispěje v větší informovanosti místních obyvatel.
 
26.09.2014

V sobotu se koná hasičský memoriál

3 Juklicek
Sbor dobrovolných hasičů v Hejnicích Vás zve na 3. ročník Memoriálu Alexandra Juklíčka. Soutěž v požárním útoku se koná v sobotu 27.9.2014 od 10:00 v Hejnicích za sídlištěm u garáží.Občerstvení zajištěno, diváctvo vítáno.
 
26.09.2014

Firma NOVUS hledá nové zaměstnance

Novus
Raspenavská firma NOVUS hledá zaměstnance na pozici Operátor/ka - montáž rohoží. V nabídce volných pozic jsou i jiné možnosti pracovního zařazení.
Více informací zde.
 
26.09.2014

V Klášterní ulici se upravuje chodník

V těchto dnech začaly práce na úpravě chodníku v Klášterní ulici, žádáme občany a motoristy o ohleduplnost a pochopení se souvisejícími dopravními omezeními a hlavně s omezením pohybu po rekonstruovaných částech chodníku. Práce by měly skončit na konci října. Děkujeme za pochopení.
 
24.09.2014

Městský úřad má nové parkoviště

parkoviště
Nevzhlednou blátivou plochu s nedostatkem míst a rozpadající se garáží za budovou úřadu v Hejnicích vystřídala zpevněná plocha a brzy přibude i nová garáž pro služební automobil. Vznikla tak důstojná plocha pro parkování oficiálních návštěv úřadu a také zaměstnance, aby nedocházelo k zabírání parkování naproti u panelových domů.
Součástí rekonstrukce bylo také vyřešení dešťových vod a odvodnění této nové velké zpevněné plochy. Což je současný nešvar společnosti, kdy si každý zpevňuje travnaté plochy zámkovou dlažbou, ale nepočítá s tím, že se ztratí absorpční schopnost pozemku a voda poteče někam níže. tento stav je například na Skřivánku, kde pak dochází k vyplavování níže položených domů u trati.
 
24.09.2014

Začíná legendární cvičení dětí a rodičů

cvičení
Zveme Vás tímto na 22. ROČNÍK CVIČENÍ RODIČŮ S DĚTMI A CVIČENÍ PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ. Začínáme od středy 1.10.2014  v malé tělocvičně Základní školy Hejnice.
Rodiče s dětmi  : 17:00 – 18:00 hod.
Předškolní děti:18:00 – 19:00 hod.
Na všechny se moc těší Alena s Bohunkou
 
22.09.2014

Projekt rekonstrukce veřejné zeleně v Hejnicích k seznámení

Zde se můžete konkrétně seznámit s projektem Rekonstrukce veřejné zeleně v HejnicíchMapové podklady s návrhy jednotlivých opatření pro jednotlivé dřeviny najdete zde - ikona souboruStaré sídliště opatřeníikona souboruStaré sídliště výsadbaikona souboruNové sídliště opatření, ikona souboruNové sídliště výsadba, ikona souboruMŠ 2 opatřeníikona souboruMŠ 2 výsadbaikona souboruMŠ 1 opatřeníikona souboruMŠ 1 výsadbaikona souboruKomplet plány.
 
 
load