PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

22.08.2014

Kandidáti pro komunální volby 2014

Volby do zastupitelstev obci 2014
Komunální volby proběhnou 10. a 11. října 2014. V Hejnicích kandidují tři sdružení nezávislých kandidátů. Zatím nejsou vylosována čísla pořadí, proto je to podle registrace.
Lidé kolem starosty J. Horáka kandidují jako SNK Společně pro Hejnice.
Lidé kolem místostarosty J. Demčáka kandidují jako SNK Za lepší Hejnice.
Lidé kolem předsedkyně kontrolního výboru Lucie Podhorové kandidují jako SNK Pro občany, rozvoj a Hejnice.
Konkrétní kandidátky se jmény a dalšími informacemi najdete ikona souboruv tomto odkaze webu.
V komunálních volbách můžete mimo volby jedné strany také zakřížkovat jednotlivých 15 jmen napříč politickým spektrem. Tudíž přejeme šťastnou ruku v druhý říjnový víkend.
 
20.08.2014

Představujeme návrhy změn jízdních řádů autobusů

bus
V dokumentech níže představuje společnost KORID LK návrhy změn v autobusové dopravě pro příští rok jízdních řádů. Jedná se zatím pouze o autobusy, které mají působnost hlavně na Frýdlantsku.
Veškeré podklady jsou t.č. ve fázi návrhů k projednání. Jízdní řády budou postupně nahrávány do sekce Jízdní řády/Připravované změny na webu www.iidol.cz.
Případné připomínky k autobusovým linkám je možné zasílat do 30. 9. 2014 na info@korid.cz.
ikona souboruNávrhy změn v tabulce. ikona souboruKompletní návrh jízdních řádů podle linek.  Děkujeme za spolupráci.
 
18.08.2014

Budova městského úřadu prošla rekonstrukcí

úřad
V minulých dnech byla dokončena rekonstrukce obvodového pláště budovy městského úřadu. Po výměně oken došlo nyní k zateplení fasády, sklepa a půdy k minimalizování tepelných ztrát objektu. Tím by mělo dojít ke snížení energetické náročnosti a úspoře financí, které musí uvolňovat město na chod této budovy.
V souvislosti s tímto dojde nyní k zahájení opravy odvodnění objektu a okolních venkovních zpevněných ploch pro parkování, aby byly důstojné k jedné z reprezentativních budov ve městě. Parkovací plocha bude rozšířena také pro možnost využití návštěvami úřadu. 
 
18.08.2014

Mimořádné zastupitelstvo tuto středu

mesto hejnice logo
Tuto středu 20. srpna se od 17 hodin v prostorách obřadní místnosti na městském úřadě koná mimořádné jednání zastupitelstva města. Na programu jsou pouze dva body - schválení vítězů výběrových řízení na kanalizaci a regeneraci veřejné zeleně.
 
17.08.2014

Hejnické slavnosti 2014 ve videu

Hejnické slavnosti 2014 3  část 142
Oficiální video z letošních Hejnických slavností najdete zde v tomto odkaze.
Autorem je tak jako v předešlých letech Honza Trnka.
 
17.08.2014

Hejnické Babí léto odtajnilo svoje téma

pohádky
Na vědomost Vám všem se dává, že letošní tradiční kulturní akce Hejnické Babí léto bude mít téma a motto - "Z pohádky do pohádky..."
Připomínáme, že termínem je sobota 20. září 2014 a prostor před bývalým hotelem Perun. Akce započne v 15 hodin na místě a bude ji předcházet projekce pohádky zdarma v kině od 10 a od 14 hodin (důvodem je malá kapacita hlediště).
Těší se na Vás všechny celý tým pořadatelů.
Loňský ročník si můžete prohlédnout v odkaze níže.
 
17.08.2014

Hejnické slavnosti 2014 v obrazech - 3. část

Hejnické slavnosti 2014 3  část 080
Fotogalerii z letošních Hejnických slavností, které se odehrály v sobotu 5. a neděli 6. července v nádherném podhůří Jizerských hor naleznete níže pod textem. 
Fotografie jsou dílem Zdeňka Polívky. Součástí prezentace bude brzy také tradiční video. 
Toto je třetí část fotek z nedělního dne. Bude následovat speciální várka krásných pohledů skrz objektiv fotoaparátu.
 
13.08.2014

V sobotním Letním kině bude šplouchat voda

Letní kino Vlny
V sobotu 16. srpna je ve 21 hodin na programu Letního kina na koupališti projekce nové české komedie Něžné vlny.
Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989.
Vstupné je pouze 50,- Kč.
 
12.08.2014

Mateřská školka v Lázeňské dostává novou střechu

školka
V současné prázdninové době finišují práce na rekonstrukci krytiny střechy na budově 1. MŠ v parku v Lázeňské ulici. Velmi nekvalitní krytinu z asfaltové šindele, kterou výrobce těžce zkazil nahrazuje moderní střecha z nových šablon EKOternitu, která by měla být odolná i všudypřítomnému mechu v lokalitě parku.
Zpráva by měla být radostná hlavně pro děti a zaměstnance školky, že jim nebude ani v nejhorších deštivých časech pršet na půdu.
 
11.08.2014

V neděli bude koncert Anety Langerové v Bazilice

Aneta L.
Pro rok 2014 si Město Hejnice připravilo neopakovatelný hudební zážitek v podobě akustického vystoupení Anety Langerové se smyčcovým triem v rámci projektu s názvem Pár míst (vstupenek je více než jen pár...) v Bazilice Hejnice. Koncert proběhne v neděli 17. srpna 2014 od 17 hodin.
Výše cenových pásem byly určené vzhledem k obsazení pouze spodní části kostela pro dokonalý poslech všech diváků.
V současné době jsou vstupenky pouze na stání, ale proti tvrdým a méně pohodlným dřevěným lavicím v Bazilice je stání někdy spíše výhodou.
 
 
load