PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

04.03.2015

Hejnice mají novou vyhlášku o držení a chovu psů na veřejném prostranství

zakaz venceni 2
Město Hejnice vydalo obecně závaznou vyhlášku č. 2/2015, o udržování čistoty a pořádku, o stanovení pravidel pro pohyb psů na veřejném prostranství a o zabezpečení čistoty veřejných prostranství.
V tomto článku se s ní můžete seznámit. Jejím cílem je snaha o eliminaci neustálého znečišťování veřejných prostranství, dětských hřišť, parkových ploch, chodníků psími exkrementy a také řešení častých stížností obyvatel na volně pobíhající psy po městě.
Nově by tak neměl být v centru města k vidění pes bez vodítka nebo vykonající potřebu bez toho, aby jeho majitel neuklidil voňavou hromádku.
 
04.03.2015

Děkujeme všímavým sousedům...

zloděj
Je až s podivem co všechno si dovolí někteří naši nájemníci. To, že je někomu odpojena elektřina z důvodu neplacení víme jako pronajímatel okamžitě od dodavatele. Proto je jasné, že když uvedený dlužník dále funguje, svítí, používá elektroniku a podobně je podezřelé. Navíc všímavost sousedů je někdy stopou k nelegálnímu odběru. 
Takže jeden z nájemníků neřešil podobnou situaci tak jako někteří, jenž si natáhnou prodlužovák od sousedů. Tento si rovnou natáhnul provizorní připojení od společného rozvodu v bytovém domě. Proto jsme věc předali Policii ČR a hlavně uvedený nájemce má velmi velký vroubek na svém štítě v pozici dodržování domovního řádu a nájemní smlouvy. 
Výsledky svého jednání si může vyvodit sám...
 
04.03.2015

Na městském úřadě Hejnice se dá platit platební kartou

terminál
Městský úřad Hejnice zavádí novou službu pro občany v podobě možnosti platby kartou na pokladně úřadu. Od dnešního dne je kancelář pokladny vybavena platebním terminálem, který je rovněž přizpůsobený na bezdotykové platební karty.Není tak problém zaplatit jakýkoliv poplatek, nájem, pokutu nebo ostatní platby bezhotovostním systémem. Tento krok by měl přinést více pohodlí pro plátce, více bezpečí pro pokladní a jednodušší práci finančního odboru.
 
01.03.2015

Blíží se uzavírka Raspenavy, představujeme objízdné trasy

objíždky 2015
V souvislosti s další etapou rekonstrukce komunikace II/290 Frýdlant - Raspenava po povodni 2010 se opět ke slovu dostanou v naší oblasti velmi výrazné objízdné trasy a uzavírky. ikona souboruV tomto dokumentu se můžete podívat na návrh dopravního značení na jednotlivých uzlových křižovatkách v okolí, kde bude směrována doprava na oficiální objízdné trasy podle postupující výstavby komunikace. První práce by měly být zahájeny koncem března 2015.
Jak budou jezdit a zastavovat autobusy najdete při troše trpělivosti ikona souborua snahy zde.
 
28.02.2015

Pomozte nám ohodnotit stav našeho kina

kinovyzkum
Vážení diváci, společně se společností CinemArt jsme pro vás připravili dotazník pro diváky kina s názvem FANDÍME DOBRÉMU KINU. Rádi bychom touto formou zjistili váš zájem o naše kino, spokojenost s výběrem filmů apod.
Odpovědi na otázky zodpoví elektronický dotazník, který můžete vyplnit i na svých smartphonech a tabletech. Stačí jen kliknout na tento odkaz:http://fandimedobremukinu.cz/ a vyplnit odpovědi na otázky. 
Děkujeme Vám, že se zúčastníte tohoto projektu a těšíme na Vaše názory.
 
25.02.2015

Hejnické masopustní veselí 2015

Masopust 2015 103
V sobotu 24. ledna, trošku netradičně v brzkém období, byl na programu kulturních aktivit Hejnic tradiční masopust. Ač Ferdinandovský nebo Hejnický (jedná se o název), ale prostě náš. Opětovné velmi nezimní počasí sice podle předpovědí zapomenulo zimní sluníčko někde v jiných končinách této země, ale i tak byl průvod a doprovod velmi početný.
Celý článek včetně fotogalerie najdete v odkaze níže.
 
25.02.2015

Aprílová zábava bude na konci března

aprílovka
Masopust máme za sebou, tak hurá plánovat další kulturu. Do svých kalendářů a diářů si můžete poznamenat datum sobota 28. března 2015. V tento termín proběhne letošní Hejnická Aprílová zábava.
Tématem letošního ročníku jsou 60. léta. Tudíž se vypravíme do stylu Pomády a Rebelů. Bude skvělé, když opět dorazíte v tématických oblecích a převlecích. Opět se bude zábavovat v sále restaurace Beseda v Raspenavě. Vstupenky budou v prodeji od začátku března.
Loňský ročník si můžete prohlédnout zde.
 
24.02.2015

Prodej vstupenek na Hejnické slavnosti 2015 již běží

slavnosti
V současné době probíhá prodej vstupenek za 150,- Kč, jejich počet je limitován, po vyčerpání bude následovat další cenová kategorie. Speciální vstupenky za 99,- Kč byly prodány za pouhých 5 hodin.
Vstupenky si můžete zakoupit na Městském úřadě v Hejnicích, Lenka Zoreníková, tel. 483 034 010, e-mail - vstupenky@mestohejnice.cz
Vstupenky zakoupené prostřednictvím telefonu nebo e-mailu vám budou odeslány poštou po obdržení platby za vstupenky na účet města s variabilním symbolem, který vám bude sdělen. K ceně je připočteno pouze poštovné 13,- Kč za jednu zásilku.
 
23.02.2015

Klub důchodců pořádá zajímavou besedu

beseda klub
Klub důchodců při MěÚ Hejnice pořádá ve čtvrtek 26. 2. od 14 hodin v klubovně důchodců v DPS besedu s panem Mgr. Janem Kašparem.  Na chvíli si odskočíme na horolezení do Turecka a Egypta, ale také se projedeme na kole po Hejnicích a okolí.
Klub důchodců zve na příjemné odpoledne všechny, kteří mají zájem, nejen důchodce. Scházíme se v DPS každé úterý a čtvrtek od 14 – 16 hodin, přijďte mezi nás.
 
19.02.2015

Pozvánka na jednání zastupitelstva Hejnic

mesto hejnice logo
Ve středu 25. února se v kině Hejnice koná první letošní jednání zastupitelstva města. Na programu mimo pravidelné body bude také schválení dotačního programu Hejnic na rok 2015 a další body. Začátek jednání je v 18 hodin.
Materiály pro jednání je nově možné najít na této stránce.
 
 
load