PL
Přihlášení
Pohled na Hejnice

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

30.01.2015

Jiří Šámal z Hejnic byl oceněn hejtmanem LK

medaile
Ve čtvrtek 29. ledna se vedení města zúčastnilo předávání záslužných medailí hejtmana Libereckého kraje v honosných prostorách kavárny Pošta. Důvodem pozvání bylo, že jedním z oceněných byl i občan Hejnic Jiří Šámal.
Ten získal poctu za loňskou záchranu svého známého, kterého na silnici postihl masivní infarkt a Jiří ho intenzivní a dlouhou masáží srdce udržel při životě až do příletu vrtulníku ZZS. Posádka následně hodnotila resuscitaci jako velmi profesionální.
Jirko gratulujeme a děkuji Ti jménem starosty Hejnic za záchranu života.
 
29.01.2015

Silnice přes Hemrich je uzavřena pro nákladní auta

Uzavírka
Podle aktuální informace dispečinku zimní údržby Lib. kraje je komunikace Raspenava - Oldřichov od půl 10 opět otevřená pro osobní dopravu. Pro nákladní auta bude uzavřena do odvolání. Komunikace je však hůře sjízdná s vyleštěnými úseky ujetého sněhu proto ubere na plynu a dbejte zvýšené opatrnosti. 
 
26.01.2015

Do Hejnic dorazí Spirituál kvintet

Spirituál Kvintet 1
Letošní koncert v kostele, který pořádá město Hejnice v rámci Hejnických slavností proběhne 16. srpna 2015 a vystoupí v nádherném prostředí zdejší baziliky legendární skupina Spirituál kvintet.Ukázka tvorby zde.
 
25.01.2015

Aprílová zábava bude na konci března

aprílovka
Masopust máme za sebou, tak hurá plánovat další kulturu. Do svých kalendářů a diářů si můžete poznamenat datum sobota 28. března 2015. V tento termín proběhne letošní Hejnická Aprílová zábava.
Tématem letošního ročníku jsou 60. léta. Tudíž se vypravíme do stylu Pomády a Rebelů. Bude skvělé, když opět dorazíte v tématických oblecích a převlecích. Opět se bude zábavovat v sále restaurace Beseda v Raspenavě. Vstupenky budou v prodeji od začátku března.
Loňský ročník si můžete prohlédnout zde.
 
23.01.2015

Diskuzní večer se starostou v pátek 30. ledna

Demčák
Diskuzní večer se starostou Hejnic se bude konat v pátek 30. ledna od 17:00 hodin v kině Hejnice.
V rámci otevřenější komunikace s vedením města se koná diskuzní večer se starostou Hejnic Jaroslavem Demčákem. 
Téma lednového večera bude otevřené o všem, co občany trápí, co by změnili, co mají za nápady, připomínky. Dojde také k seznámení s nejbližšími plány města vůči občanům. Všichni jsou zváni. Případné náměty na témata dalších setkání, dotazy a ostatní můžete dopředu posílat na mail jaroslav.demcak@mestohejnice.cz

Výsledky poslední schůzky včetně zodpovězených otázek a širších materiálů najdete na nové sekci webu Hejnic v odkaze níže.
 
23.01.2015

Vypouštění balónků s přáníčky Ježíškovi

Balónky Ježíškovi 2014 02
V pátek 12. prosince se Hejnice připojily k akci pokusu o překonání rekordu "Vypouštění balónků přání Ježíškovi". Akce pro mladé i velké se sem vrátila po dvou letech, takže si našla spoustu zájemců a na plac před bývalý Perun dorazilo na dvě stovky lidí. 
Celý článek a fotografie z akce najdete v odkaze níže.
 
23.01.2015

Masopust v Hejnicích je již tuto sobotu

masopust 2015
Letošní termín tradičního Masopustu v Hejnicích a na Ferdinandově je již 24. ledna. Ve 14 hodin se masky sejdou před městským úřadem a následně se průvod vydá korzovat městem. Zakončí se v opraveném sále restaurace U Cimpla na Ferdinandově, kde se bude konat i následně Masopustní veselice. Všichni jste srdečně zváni.
 
22.01.2015

Půjčovna kostýmů v Hejnicích

kostýmy
Tuto sobotu je v Hejnicích MASOPUST. Legendární průvod plný masek a veselí.
Nemáte masku, nechce se Vám šít nebo nevíte za co jít?
Máme pro Vás tip... V Hejnicích je nová půjčovna kostýmů. Ála Krausová nabízí několik desítek velmi zdařilých masek, převleků a kostýmů k zapůjčení za lidový pronájem. Stačí se domluvit a hned z Vás může být něco podobného těmto fotografiím.
 
21.01.2015

Havárie kanalizace na pětce má základ v chování nájemníků

kanalda pětka
V těchto dnech došlo k opětovné havárii kanalizačního systému bytového domu čp. 5 v Jizerské ulici. Dům je odkanalizován do jedné přečerpávací stanice, která tlačí splašky do šachty nad kinem. Pravidelně však dochází k poruše čerpadla v přečerpávací stanici z důvodu namotání hadrů nebo buničiny na tělo čerpadla.
Důvodem je opakované a neustálé splachování předmětů jako jsou hadry, dětské pleny, dámské hygienické potřeby, hračky, kosmetické kapesníčky apod. To dělají někteří z nájemníků. Následkem toho jsou vyplavené spodní patra objektu fekáliemi. Je na samotných nájemnících, aby pochopili, že do odpadů se krom splašků a papíru nic jiného splachovat nemá. Žádáme Vás tedy o pochopení situace a případnou změnu ve svých návycích tak, abyste nemuseli řešit nevonící suterény svého domu. Zvýšené náklady na údržbu budou mohou být také jistě nepříjemnou položkou Vašeho vyúčtování.
 
20.01.2015

Aktuality ze stavby kanalizace v Hejnicích

kanalizace
V těchto dnech dokončují stavebníci dva úseky na hlavní páteřní stoce v ulici P. Bezruče. Jedná se o úseky, které byly na podzim vyfrézované. Po dokončení dojde k odstranění semaforů a překážek z této části komunikace. 
Následně se jedna četa přesune na boční stoku od restaurace Dělnický dům směrem nahoru ke skládce a od křižovatky k novostavbám Hubáčků, Švorců. Druhá četa začne boční stoku od mostu u Dělnického domu směrem do Zátiší, kde končí stoka u RD Dudků. V první chvíli dojde k opětovnému nafrézování těchto úseků. V těchto uličkách bude velmi obtížné udržet průjezdný profil, takže budou objížďky po blízkých cestách. Místní řidiče proto žádáme o pochopení. Mělo by docházet i k napojování přípojek pro obě strany RD podél stoky.
I vlivem nafrézování úseku u Hubáčků by mělo dojít k odvedení hustého provozu z této zadní komunikace zpět na hlavní silnici, která tento nápor lépe zvládá než úzká zadní ulice s hustou zástavbou.
 
 
load