PL
Přihlášení
Pohled na Hejnice

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

28.07.2015

Vestibul kina hostí výstavu o povodních

výstava voda
Vestibul kina se stal náhradním prostorem pro putovní výstavu Voda blízko nás. Omlouváme se za menší otevírací dobu než plánované prostory, ale jinak to neumíme. Přijďte se podívat na zajímavé materiály o povodních ve zdejším kraji. Otevřeno je vždy v úterý, pátek a sobotu od 18 do 20 hodin.
 
24.07.2015

Začala obnova povrchů po kanalizaci ve městě

kanalda cesty
Konečně se začne zlepšovat dopravní situace v části města dotčených stavbou kanalizace. Dnes započaly práce na obnově asfaltových povrchů. Zatím dochází k zakrytí rýhy po výkopu na stoce "G", která se víně celou ulicí P. Bezruče. Následně bude docházet k obnově povrchů na bočních souvislý cestách, aby se při pokládce finální vrstvy na hlavní komunikaci mohla část dopravy poslat mimo stavbu na hlavní silnici.
 
23.07.2015

Rozbory vody koupadla jsou i v tomto týdnu dobré

koupadlo
V tomto týdnu proběhly další rozbory vzorků vody v koupališti. Dopadly po mikrobiologické stránce naprosto v pořádku. ikona souboruJsou zde v příloze. Jasné je, že nižší přítok a historicky nejvyšší teploty vody, kolem 25 °C neprospívají průhlednosti vody. Ale zase si ji mohou pochvalovat plavci.
Koupaliště Hejnice je otevřeno od 8,30 do 18,30 každý den a vstupné je 30 Kč pro dospělé a 15 Kč pro děti na celý den.
 
23.07.2015

Výluka uzavře provoz na trati do Černous

výluka
Ve dnech 1. srpna 2015 od 8:00 hod. až 27. listopadu 2015 do 18:00 hod. bude na trati 037 Liberec - Černousy probíhat nepřetržitá výluka v úseku Frýdlant v Čechách - Višňová. Všechny osobní vlaky počínaje dne 1. 8. 2015 vlakem Os 6308 budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Frýdlant v Čechách - Černousy a opačně (posledními nahrazenými spoji budou dne 27. 11. 2015 vlaky Os 6326 a Os 6331). 
V již vydaném výlukovém jízdním řádu došlo na dodatečnou žádost KÚ a připomínek občanů k následujícím změnám: - změna umístění zastávky náhradní autobusové dopravy Filipovka - nově na silnici III/0353 na autobusové zastávce "Višňová, Filipovka" - zřízena nová zastávka náhradní autobusové dopravy "Višňová, Juta" na silnici III/0353, sloužící pro odvoz zaměstnanců z odpolední směny. 
Za případné komplikace způsobené výlukou se předem omlouváme. České dráhy.
 
22.07.2015

Není si každý občan v Česku rovný

SKMBT C22415072213450 0001
Smutný to příběh dalšího důkazu, že jsme někomu jedno, se odehrává nyní při komunikaci se zainteresovanými stranami ohledně žádosti, aby ve 21. století mohli i hejničtí občané užívat stejné výsady jako zbytek republiky v podobě sledování televizního signálu zdarma. Pro další programy mimo oněch dosavadních 9 bychom museli jako město nebo nějaký dobrovolník platit měsíční platby podle vyjádření Českých radiokomunikací. Jak smutné. Inu i nyní je to o tom, že venkov zůstane venkovem.
Kompletní ikona souborukorespondence zde.
 
22.07.2015

Koupaliště Hejnice má již opět vodu vhodnou ke koupání bez omezení

Koupaliště007
V minulém týdnu probleskla médii zpráva o zhoršené kvalitě vody v Hejnicích na koupališti. Důvodem byly odběry vzorků v nejteplejších dnech po slavnostech, kdy koupaliště navštívila mimořádně vysoká návštěvnost, letošní zima bez sněhu udělala z přítoku skoro suché koryto a voda se z nádrže spíše odpařovala a hladina klesala hluboko pod přepad.
Několik dešťů a částečná obměna vody však již další rozbory vody, které byly po pár dnech přesvědčily, že po mikrobiologické stránce je voda v koupadle v rámci dlouhodobého průměru a tudíž je vhodná ke koupání bez omezení.
To si můžete zkontrolovat na stránkách Hygieny
 
15.07.2015

Páteční večer bude od 22 hodin patřit opět letnímu kinu na koupališti v Hejnicích

letní kino Hejnice
Na programu bude komedie HODINOVÝ MANŽEL
Čtyři plavci - hráči vodního póla se po prohraném zápase octnou na dně. Ti zoufalci i na dně bazénu dokonce bydlí. Aby se zachránili, zkusí provozovat pochybnou živnost "hodinový manžel" a opravdu opravují domácnosti rozličným dámám, ale jak se časem ukáže nejen domácnosti. Co se kolem toho vyvine a jak na to zareagují jejich partnerky zjistíte ve filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=12k_VWDDQpk
 
14.07.2015

Hejnice mají svou webovou kameru...

webcam foto 3
Stačí se podívat na tento odkaz a buď najdete aktuální snímek nebo animaci historie dvou dnů zpět po 2 minutách.
Díky za připojení k internetu firmě www.FDLnet.cz
 
10.07.2015

Rekonstrukce základní školy ve fotografiích

Rekonstrukce školy 06
Další kontrolní den na škole je ve znamení prázdných areálů a budov od dětí. Také ve znamení bourání. Bourání vnitřku budovy Chanos. Velmi značné bourání, zbývají jen trámky a pár prken...
Fotografie z místa najdete v odkaze níže.
 
09.07.2015

Vyplňte dotazník ze slavností a vyhrajte vstupenky

logo slavnosti 2015
Líbily se Vám letošní slavnosti? Nelíbili se Vám? Rádi byste něco změnili?
Řekněte nám to! I v letošním roce můžete svůj názor na slavnosti vyjádřit v následujícím krátkém dotazníku. Ten slouží jako zpětná vazba pro pořadatele, ale zároveň i jako sbírka podnětů pro zlepšování do dalších let. 
Hejnické slavnosti jsou tu především pro Vás a chceme, aby se Vám líbily! 
Navíc! Pokud vyplníte v závěru dotazníku mail, budete zařazeni do slosování o volné vstupenky na Hejnické slavnosti 2016 a na srpnový koncert Spirituál Kvintetu v Hejnické bazilice!
Odkaz na dotazník - www.survio.com/survey/d/K5S4E4F3D1L4L6K4U
 
 
load