PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

31.10.2014

Uzavírka přes Raspenavu si dá zimní přestávku

uzavirka Raspenava
Oficiálně informujeme, že podle stavebníků se od soboty 1. listopadu otevírá na zimní měsíce uzavřená komunikace II/290 přes Raspenavu. Práce na prvních úsecích skončily a nyní bude zimní přestávka. Bagry se na silnici opět vrátí na jaře, aby dokončily plánované úseky a doprava se opět vrátila na objízdné trasy přes Nové Město p.S.
Od 2. listopadu také skončí objížďkové jízdní řády veřejné dopravy a nastane návrat do normálu - noční vlakové spojení na Hejnice bude opět nahrazeno autobusy. Doporučujeme sledovat Jízdní řády nebo vývěsky zastávek, neboť nějaké úseky se nepodařilo včas otevřít a stále bude nějaké jiné trasování autobusů.
 
31.10.2014

Hejnické Babí léto 2014 ve fotopohledech

Hejnické Babí léto 2014 001
V sobotu 20. září bylo na programu letošní Hejnické Babí léto. Občanské sdružení Za lepší Hejnice pořádalo již 8. ročník tohoto již tradičního rozloučení s létem pro děti i dospělé. Letošní podtitul nesl název „Z pohádky do pohádky“, takže jsme den trávili v různých českých i světových pohádkách a snech. Toto téma je velmi inspirativní, takže o pohádkové nápady nebyla nouze. 
Celý článek včetně krásných fotografií najdete v odkaze níže.
 
31.10.2014

Je nutné uhradit poplatky za rok 2014

platba
Upozorňujeme občany, že s koncem září vypršel termín na zaplacení poplatku za komunální odpad pro letošní rok. Ti, kteří tak zatím neučinili, musí zaplatit v co nejkratším termínu. Jinak se vystavují možných postihů v podobě platebního rozkazu navýšeného až na trojnásobek dlužné částky. Zjistěte si, jestli máte všechny pohledávky vůči svému městu vyrovnané a případně je rychle vyřešte. Toto platí pro všechny obyvatele Hejnic a ty, kdož vlastní v Hejnicích chalupu nebo chatu - rekreační objekt. 
Také upozorňujeme majitele psů, že je nutné uhradit za ně adekvátní poplatky. Všichni ti, kteří chovají psa a nemají ho přihlášeného, jej musí po uplynutí stáří 3 měsíců přihlásit a uvedený poplatek také zaplatit. V případě nesplnění povinnosti se také vystavují možným finančním sankcím. Připomínáme, že majitelé, kteří platí za jednoho svého mazlíčka a chovají další, musí i tyto přihlásit a řádně za ně odvádět poplatky. Ty jsou následně používány na úhradu nákladů spojených s odchytem toulavých psů a koček a úklidu po chlupatých obyvatelích města.
 
29.10.2014

Pozvánka na ustavující zasedání zastupitelstvo města Hejnice

ZM
Úvodní a volební zasedání nového zastupitelstva se bude konat ve středu 5. listopadu v 18 hodin v sále kina Hejnice.
Na programu budou po úvodním slibu zastupitelů volby představitelů města - starosty, místostarosty, rady, předsedy kontrolního a finančního výboru. A také určení jaké funkce budou uvolněné.
Všechny občany zveme na účast na tomto mimořádném jednání.
 
29.10.2014

Město nabízí prodej palivového dřeva

dřevo1
Hejnice nabízí svým občanům prodej palivového dřeva, které je složeno na bývalém Perunu. Jedná se o převážně o dřeviny lípa, javor, smrk, jasan, bříza, dub. Vše v délkách 4 metry, nutno nechat odvézt v celých délkách pomocí místní dopravců s vyvážecími soupravami.
Zájemci se mohou hlásit J. Demčákovi, tel. 777 682 274, jaroslav.demcak@mestohejnice.cz. Cena je 800,- Kč za metr krychlový, v první vlně pro každého zájemce pouze jedna dodávka - 3 až 5 metrů krychlových.
 
27.10.2014

Sobotní svoz odpadu v číslech

svoz
V sobotu proběhl svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu. Opět bylo daleko více odpadu komunálního, který je možno odkládat na bývalé skládce do velkých kontejnerů během celého roku, než čekat až se vyhlásí svoz.
Jinak bylo ale sebráno 120 kg barev, 23 ks lednic, 53 ks televizorů, 16 ks zářivek, 33 ks drobného elektra a 79 kg olejů.
Elektro je možné v průběhu roku odkládat do těch velkých červených kontejnerů ASEKOLu a textil do sousedních modrých kontejnerů na textil od .A.S.A.
 
24.10.2014

Udělejte radost sobě nebo známým kalendářem Zaostřeno na Jizerky 2015

kalendář Jizerky
Kalendář ve formátu A2, sestavený z vítězných snímků letošního kola fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky, si můžete objednat za 300,- Kč/ks emailem na adrese jizerky@ecn.cz nebo telefonicky na tel.: 605 701 503. Poštovné a balné činí 70,- Kč. Kalendář lze zakoupit také přímo v kanceláři Nadace (Matoušova 453/21, Liberec).
Výtěžek z prodeje kalendářů bude věnován na projekt výsadeb původních druhů dřevin a keřů v Jizerských horách. Kalendář si můžete prohlédnout zde. Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.
 
22.10.2014

Svatohubertské slavnosti připadají na 7. listopadu

hubert
Tradiční slavnosti Svatého Huberta se v Hejnicích uskuteční v pátek 7. listopadu po celý den. Můžete se vypravit na Hubertskou jízdu, Hubertskou mši v bazilice nebo Hubertskou zábavu v areálu MCDO.
 
22.10.2014

Začíná stavba kanalizace

kanalizace
Dnes proběhlo oficiální předání staveniště na akci „Kanalizace Hejnice“ a neprodleně budou zahájeny stavební práce v ul. P. Bezruče. Začne se odstraněním asfaltových vrstev vozovky. Provoz na komunikaci II/290 v úseku Hejnice – Bílý Potok pod Smrkem nebude přerušen po celou dobu výstavby kanalizace, dojde pouze ke schváleným dopravním omezením. Prosíme občany a návštěvníky města o trpělivost a toleranci v době výstavby této splaškové kanalizace.  
 
21.10.2014

V sobotu 25. se koná svoz nebezpečného odpadu

svoz
Termín podzimního svozu nebezpečného a velkoobjemového odpadu tentokrát připadá na sobotu 25. října. V tento den mohou občané odložit na určená stanoviště svůj nebezpečný odpad v podobě televizí, lednic, počítačů, dalších elektrozařízení (vše kompletní, nevybrakované), barev, olejů a tuků, zářivek a velkoobjemového odpadu - koberce, nábytek. Určitě se to ale netýká domácího komunálního odpadu, stavebních materiálů a jiných nevhodných složek. Žádáme občany, aby tento odpad odkládali jen v průběhu sobotního rána. Předejdeme tak situaci, kdy se po městě budou vršit kupy nepořádku po celý týden, které se stanou cílem nájezdů nočních parazitujících rabujících gard z okolních obcí a místních zlatokopů. Informace o stanovištích ikona souborua časech svozů najdete zde.
 

Anketa

Blíží se listopad a s ním spojené skoro povinné používání zimních pneumatik. Máte již svého plechového \"miláčka\" přezutého?
 
54% (25)
 
26% (12)
 
2% (1)
 
7% (3)
Všechny ankety a kvízy
 
load