PL
Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

31.08.2015

Hejnice mají nový zametací stroj

zameták
Tak i do Hejnic dnes dorazil nový zametací stroj, jehož pořízení podpořil Státní fond životního prostředí v rámci osy - Snižování prašnosti. Celkové náklady byly 1,3 miliónu korun, podíl města asi 260 tisíc korun.
Šli jsme trošku jinou cestou proti okolním městům a obcím, které stejnou podporu získaly a pořídili jsme tažený zametací nametací přívěs místo samochodného vysavače. Důvodem je třetinová pořizovací cena, dále pak nižší provozní náklady a účel pořízení, kdy nám jde hlavně o zametání komunikací. V neposlední řadě nám bude v garáži stárnout půl roku bez provozu jen přívěs. Doufejme, že tento moderní stroj, který doplní vozový park našich Služeb bude přínosný svou pomocí pro celé město.
 
28.08.2015

Rekonstrukce školní budovy

chanos
Trošku veselejší pohled je na budovu Chanos v areálu základní školy, která byla skoro kompletně vybourána kvůli přítomnosti azbestových desek. Měření potvrdilo, že ten byl zlikvidován a vyčištěn dokonale, tak se práce mohly zase rozeběhnout. Nyní zbývá jen najít volných 10 miliónů korun na rekonstrukci vnitřku budovy.
 
25.08.2015

Novinky na uzavřené Raspenavě

uzavirka Raspenava
Pomalu finišující rekonstrukce silnice Frýdlant - Raspenava nyní řeší například dopravní značení. Projednává se návrh změny oproti projektu ve vodorovném značení, aby se nemalovala souvislá bílá středová čára, která by znemožnila jakékoliv předjíždění dvoustopého vozidla. Další informace je snad to, že provoz přes Raspenavu na nábřeží kolem malíře by se měl vrátit kolem 17. září. Takže by pak nebyla třeba objízdná trasa přes Nové Město.
 
25.08.2015

Po městě se budou pohybovat obchodníci O2

Fixka plakat bez nazvu obce
Hejnice byly vylosovány jako město pro mimořádnou nabídku ze strany O2. Obvyklé ceníkové ceny na internetu neplatí, zde se budou nabízet výhodnější, takže kdo máte zájem, nemusíte se bát podomních prodejců.
"Dovolte našemu produktovému specialistovi navštívit vás v následujících dnech v pohodlí Vašeho domova. Naši specialisté Vám rádi služby společnosti O2 ukáží (na TV nebo tabletu). Zároveň Vám představí speciální nabídku, která platí pouze pro Vaše město. Obchodní zástupce se bude samozřejmě identifikovat zaměstnaneckou kartou O2 a na požádání také občanským průkazem. Pokud si přejete dohodnout konkrétní termín návštěvy, kontaktujte nás na telefonu Radka Absolonová, tel. 725337554, Ivana Lisičanová, tel. 601349525, Jana Benešová, tel. 777220395"
 
24.08.2015

Hejnické pádlo 2015

pádlo 2015
Koupaliště nám zázrakem doteklo, hladina se zvedla, takže si na gondolisty hrát nemusíme a můžeme tradičně plácat pádly po vlastní posádce... 
Takže v neděli (potom co oslavíme ve Frýdlantě dožínky, zvládneme jednu svatbu, přežijeme útok Vetřelců v kině - to vše můžete zažít v pátek a sobotu) 6. září budeme doufat v tradiční krásné počasí a velkou návštěvnost na koupadle 
 
24.08.2015

Mimořádné letní kino na koupadle tuto středu

zeman
Přidáváme promítání letního kina, ve středu 26. srpna od 20 hodin je na programu promítání legendy české kinematografie od Karla Zemana - Vynález zkázy.
Vstupné jen 50 Kč, občerstvení tentokrát v režii obou stánků před koupalištěm a v kempu.
 
22.08.2015

Senioři budou mít výlet zdarma

výlet senioři
Nadace firmy Knorr-Bremse ve spolupráci s paní Alenou Henclovou připravila pro naše seniory výlet do Polabí ve středu 16. září. Autobus i vstupy jsou hrazeny z nadace, stačí jen, aby se senioři přihlásili podle instrukcí v plakátu. Závazné přihlášky přijímá p. Drahová do 11.9.2015 na tel.čísle 607 609 035, nebo v DPS v úterý a čtvrtek od 14-15 hod. 
 
21.08.2015

V pondělí se koná povinné očkování psů

očkování psů
Městský úřad v Hejnicích oznamuje občanům, že v pondělí 24. srpna 2015 proběhne povinné očkování psů proti vzteklině a to v ordinaci veterinárního lékaře MVDr. Hlávky a MVDr. Štěpánka /zadní vchod budovy kina Hejnice/ od  16.30  do  17.30 hodin. A u prodejny na Ferdinandově od 17.45  do  18.15 hodin. Očkování jednoho psa proti vzteklině s imunitou na tři roky stojí 100,- Kč a hradí je majitel. Vezměte s sebou průkaz psa.
 
21.08.2015

Konec platnosti průkazů mimořádných výhod (TP, ZTP, ZTP/P)

K 31. prosinci 2015 končí platnost průkazů mimořádných výhod  a dočasných průkazů osob se zdravotním postižením (průkaz OZP – laminovaná papírová kartička vydávaná Úřadem práce ČR). Držitelé průkazů mimořádných výhod a dočasných průkazů osob se zdravotním postižením (průkaz OZP), by si měli zajistit jejich výměnu za nový průkaz OZP v podobě plastové kartičky, a to nejpozději do 31. 12. 2015. ÚP ČR proto vyzývá klienty, aby nenechávali vše na poslední chvíli a vyhnuli se tak zbytečnému čekání ve frontách na konci roku. 
ikona souboruVíce informací zde.
 
20.08.2015

Krajské dožínky se vrací do Frýdlantu

programA3 dozinky
Opět po letech připadla čest hostit krajské dožínkové slavnosti na sousední Frýdlant. V sobotu 5. září tak máte možnost navštívit velmi zajímavou akci.
 
 
load