PL
Přihlášení
Pohled na Hejnice

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

Aktuality

20.11.2014

Rekonstrukce zeleně ukazuje novou tvář

sázení zeleně
Již několik dní probíhá vysazování stromů a keřů na místa uvolněná odstraněním nevhodných stromů v prostorách dotčených projektem rekonstrukce veřejné zeleně v Hejnicích. Zatím se sazeči pohybovali po starém sídlišti a areálu MŠ 2, v těchto dnech jsou na novém sídlišti a v areálu MŠ 1.
 
20.11.2014

Hejnice zcela propadnou v kině kultu hladových her

Hunger Games
Ku příležitosti premiéry poloviny závěrečného, třetího dílu trilogie Hunger Games: Síla vzdoru, opakujeme všechny dosavadní díly tohoto zajímavého románového přetvoření na filmová plátna.
Ve čtvrtek 20. je na programu první díl a v sobotu se bude promítat dvojka přímo před premiérou trojky.
Vstupné na starší díly je snížené. Zveme všechny příznivce Katniss, Peeta nebo posmrtného Philipa Seymoura Hoffmana.
Vaše Kino Hejnice.
 
19.11.2014

Vyhlašujeme soutěž O nejkrásnější vánoční ozdobu

soutěž ozdoba
Město vyhlašuje další ročník soutěže ikona souboruO nejkrásnější vánoční ozdobu. Soutěží se ve třech kategoriích jednotlivců do 8 let, 9 až 15 let, 16 let a výše. Soutěžní výtvory lze odevzdat ve středu 26. listopadu od 16 do 17 hodin v obřadní síni na městském úřadě. Případně po dohodě jindy – jaroslav.demcak@mestohejnice.cz 
Zvláštní porota následně vyhodnotí první tři místa v každé kategorii. Vítězové obdrží krásné ceny. Vyhlášení výsledků proběhne při rozsvěcení vánočního stromu v Hejnicích v sobotu 29. listopadu kolem 18 hodiny. 
Všechny výtvory budou k vidění na vánočním stromu ve vestibulu kina po celý sváteční měsíc.
 
19.11.2014

Svatomartinské slavnosti 2014 v Hejnicích

Svatý Martin 2014 17
Letos připadlo 11. listopadu na úterý, pohodový den s krásným skoro letním počasím. Nic na tom nezměnilo to, že se v Hejnicích slavily Svatomartinské slavnosti. Již po 7. jsme tak oslavili svátek Svatého Martina. Občanské sdružení Za lepší Hejnice a Centrum Mateřídouška znovu uspořádaly slavnosti světla, vína a tajemna. 
Celou reportáž včetně krásných fotografií najdete v odkaze níže.
 
18.11.2014

Páteční kino bude patřit cestovatelské přehlídce

snow fest
Tento pátek 21. listopadu se do kina Hejnice vrací tradiční přehlídka zimních outdoorových a sportovních filmů Snow Film Fest.
Začínáme v 18 hodin, občerstvení zajištěno, ale hlavně zajištěno spoustu krásných pohledů a adrenalinových zážitků na plátně našeho kina.
Více na www.snowfilm.cz.
 
16.11.2014

Chcete kácet strom, pozor na novou vyhlášku

strom
Vyhláška 189/2013 o ochraně dřevin a povolování kácení má novou upravenou podobu. Pokud budete chtít na svém pozemku pokácet nějaký strom, keř nebo nálet, raději se podívejte co můžete a co nemůžete udělat bez povolení správního orgánu. ikona souboruZnění vyhlášky je zde.
Povolení ke kácení stromů, které to vyžadují musíte žádat na MěÚ Hejnice, úsek životního prostředí u paní Zdeny Konečné.
 
12.11.2014

Svatý Hubert v Hejnicích 2014

Hubertská jízda 2014 04
Pár obrázků z tradiční oslavy Svatého Huberta v Hejnicích, která se odehrála v pátek 7. listopadu najdete v odkaze níže.
Fotografie dodala Jana Akrmanová.
 
10.11.2014

Město nabízí lipové dřevo se slevou

dřevo1
Hejnice nabízí občanům prodej lipového palivového dřeva. Aktuální cena je 500,- Kč za metr krychlový. Vše v délkách kolem 4 metrů, nutno nechat odvézt v celých délkách pomocí místní dopravců s vyvážecími soupravami.
Zájemci se mohou hlásit J. Demčákovi, tel. 777 682 274, jaroslav.demcak@mestohejnice.cz
 
07.11.2014

Hejnicman 2014 – dva nové traťové rekordy!

Hejnicman 2014 03
V sobotu 18. října 2014 se uskutečnil v Hejnicích 3. ročník Hejnicmana. Tuto sportovně-turistickou akci pro drsné muže a ženy zorganizovalo občanské sdružení Jizerské aktivity Liberec, Klub turistů Hejnice a město Hejnice v rámci 12. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.
Kompletní článek, výsledky a fotografie naleznete v odkaze níže.
 
07.11.2014

V úterý 11.11. dorazí do Hejnic Svatý Martin

svatý martin
Centrum Mateřídouška a o.s. Za lepší Hejnice pořádají v úterý 11. listopadu tradiční Svatomartinské slavnosti světel a vína. Účastníci se mohou aktivně zapojit do tvůrčí dílny v Centru, průvodu světel od bílopotockého nádraží ke kostelu v Hejnicích, podívat se na legendu o Svatém Martinovi před kostelem nebo ochutnat letošní Svatomartinské víno.
 
 
load