Přihlášení
Bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice

Jizerské hory

Hejnice

Vítejte na informačním webu města Hejnice, vítejte v srdci Jizerských hor. Víte, že Hejnice jsou jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách? Znáte přírodní krásy Jizerských hor, které město obepínají? Historie Hejnic (německy Haindorf, latinsky Haindorfensis) sahá do roku 1381. Městský znak i práva byla udělena císařem Karlem I. v červenci 1917. Hejnice jsou místem barokní architektury, přírodních krás a hlavně lidských příběhů. Tradiční Hejnické slavnosti, festival trampské písně Jizerská nota, koncerty v místní bazilice, Svatohubertské slavnosti, mnohé sportovní akce, kino tradičně i trochu jinak a mnoho dalšího jsou důvodem proč v Hejnicích žít a hlavně je navštívit. V nadmořské výšce 375 m n. m., na břehu řeky Smědé ve Frýdlantském výběžku a s necelými třemi tisíci obyvatel Vás o tom v každém ročním období přesvědčíme.

 


Aktuality

17.04.2014

Volíme nedělní kapelu na slavnosti

2
Pojďte si vybrat program nedělních Hejnických slavností. Návštěvníci tak mohou rozhodovat o obsazení místa v programu pro veselou a hravou hudby typu SKA. Na výběr je alternativa loňského a předloňského vystoupení, kdy se jedná o obě slovenské veselé partičky. 
Takže vážení chtěli byste vidět raději kapelu Fuera Fondo nebo Smola a hrušky?
Hlasovat můžete v anketě v pravém sloupci našeho webu.
Hitovka od FF - www.youtube.com/watch?v=n532TDMV2C4
Hitovka od SaH - www.youtube.com/watch?v=eJEMmhBMcC0
 
16.04.2014

V sobotu 19. se koná svoz nebezpečného odpadu

svoz
Termín jarního svozu nebezpečného a velkoobjemového odpadu tentokrát připadá na sobotu 19. dubna. V tento den mohou občané odložit na určená stanoviště svůj nebezpečný odpad v podobě televizí, lednic, počítačů, dalších elektrozařízení (vše kompletní, nevybrakované), barev, olejů a tuků, zářivek a velkoobjemového odpadu - koberce, nábytek. Určitě se to ale netýká domácího komunálního odpadu, stavebních materiálů a jiných nevhodných složek. Žádáme občany, aby tento odpad odkládali jen v průběhu sobotního rána. Předejdeme tak situaci, kdy se po městě budou vršit kupy nepořádku po celý týden, které se stanou cílem nájezdů nočních parazitujících rabujících gard z okolních obcí a místních zlatokopů. Informace o stanovištích a časech svozů ikona souborunajdete zde.
 
15.04.2014

Aktuální informace k plánovaným uzavírkám na Frýdlantsku

uzavirka Raspenava
Podle posledních informací nedojde k plánovaným zahájením prací na povodňové opravě komunikace II/290 Frýdlant - B. Potok dříve než v termínu od 12. května 2014. Ani toto však není potvrzený termín uzavírek a plánovaných objížděk neboť stále probíhají jednání hlavně o podobách objížděk a objížďkových jízdních řádů pro autobusy a také vlaky. 
Vlaky proto, že uzavřený úsek Raspenavy na Hejnice by měly právě nahrazovat dopravní spojení autobusů. Dalším důležitým, avšak asi hodně kritizovaným bodem od mimoraspenavských bude plánované uzavření bočních cest přes Raspenavu pro ostatní řidiče (ulice Luhová a Luční). Komunikace jsou nově opravené, zúžené vysokými obrubami na minimální šířku a nezvládly by bez poškození alternativní provoz většiny vozidel.Stále tak platí plánovaná objízdná trasa přes Ludvíkov s možnou zajížďkou zpátky do Raspenavy nebo rovnou na Nové Město a na Frýdlant. Tato objízdná trasa není ještě pořád opravená. Snad to Nové Město v jeho úseku stihne a snad to i KSS LK po posledním slibu stihne v úseku od L. Libverdy přes Ludvíkov na Nové Město. Lepší zpráva je, že opravovaný úsek v Raspenavě u úřadu a kostela by měl být hotový do 17. května a otevřen pro obousměrnou dopravu.
 
15.04.2014

Hejnická Aprílová zábava 2014 ve fotografiích

Aprílová zabava 2014 018
V kalendáři jsme opět otočili listem a zjistili, že nám skončil březen. A s tím je jasně spojená Hejnická Aprílová zábava, která uzavírá taneční, plesovou a zábavovou sezónu někdy před vlastním aprílem. I letos tomu nebylo jinak a na sobotu 29. března byla dlouho dopředu avizována tato nevšední událost. Letošní motto akce bylo vyhlášeno v duchu „Indiáni vs. Kovbojové“, takže jsme se přenesli na divoký západ. Super zábava byla sledovat plnící se sál, kde se ukazovaly hloučky rudokožců i ozbrojených bledých tváří, jejichž nejčastější doplněk byl velký klobouk. 
Celý článek a hlavně nádhernou fotogalerii od Zdeňka Polívky najdete v odkaze níže.
 
15.04.2014

Velikonoční jarmark v Lázních

jarmark
Lázně Libverda, a. s. si Vás dovolují pozvat na Velikonoční jarmark, který se koná v sobotu 19. dubna 2014 na lázeňské kolonádě, zahájení jarmarku bude v 9:30 hodin. Lahodné občerstvení, stánkový prodej s tradičními výrobky doprovodný program nebudou chybět.
 
14.04.2014

Čarodějnice na Ferdinandově již stojí...

čáry
A že má nějaký divný tvar? To protože jsme na Ferďáku trošku jiní, ale hlavně proto, že na vás chystáme netradiční překvapení, které nikde v okolí neuvidíte... Upozorňujeme, že Ferdinandovské pálení čarodějnic je na programu již v sobotu 26. dubna 2014.
Děkujeme všem zúčastněným pomocníkům, že pomohli připravit letošní vatru.
 
12.04.2014

Pohodové jaro v květnovém vysílání Radia Contact

Rc b RGB
Radio Contact pro Vás připravuje KVĚTEN plný skvělých akcí, soutěží a dárků! Měsíc lásky odstartuje 1. MÁJEM, kdy Vás RCL pošle na romantický víkend „Afroditino tajemství“ s Vašim miláčkem do Orea Vital Hotelu Sklář v Harrachově. Vaší mamince pak můžete ke DNI MATEK popřát relaxačním pobytem pro dva ve Wellness hotelu Idol v Horních Mísečkách. Těšíte se na vyhlášení hudebních cen ANDĚL za rok 2013? Přímý přenos proběhne 14. května v hudebním divadle Karlín v Praze. Moderátor Lukáš Frydrych bude přímo na místě a bude pro Vás připravovat živé vstupy! V květnu také startuje nový ročník oblíbené ROADSHOW RCL po Vašich náměstích. Teď v květnu se můžete těšit na slovenskou hudební legendu Mira Žbirku! Během léta se uvidíte i s Markem Ztraceným, Olgou Lounovou a Divokým Billem. Letos pro Vás na FM 101,4 přichystali sportovní novinky! Sledujte svět závodních motocyklů a formule 1. Zkrátka, mějte s RCL o všem přehled! Květen, měsíc lásky, je skutečně nabitý. Více informací se dozvíte z vysílání, na webu www.rcl.cz nebo na Facebooku. Krásné jaro a květen plný lásky Vám přeje Radia Contact.
 
12.04.2014

Videa z Aprílové zábavy

bobri znak final
Byli jste na Hejnické Aprílové zábavě a moc si toho nepamatujete? Nebyli jste na Aprílovce? Nestihli jste předtančení? Chcete ho vidět znovu?
Přinášíme vám videa z letošní Aprílové zábavy, letos ve stylu "Indiáni vs. Kovbojové"
Zde najdete předtančení a zde najdete půlnoční překvapení. Jednalo se o výroční pátou zábavu, proto se ohlíželo do minulosti. Účinkují členové hejnického spolku B.O.B.R.
 
11.04.2014

Seznamte se se studií revitalizace sídliště

sídliště
Hejnice již avizovaly, že se připravuje projekt revitalizace starého sídliště. Hlavně co se týče komunikací, parkovišť, chodníků, osvětlení a dopravního značení. V současné době Vám předkládáme studii revitalizace, kde se můžete podívat na návrhy opatření v rámci rekonstrukce prostoru, který vznikal a odpovídá potřebám 70. let minulého století.
ikona souboruOriginální soubor se studií najdete zde. Nebo je k nahlédnutí v kanceláři místostarosty města. Následně se bude ve čtvrtek 29. května 2014 konat od 18 hodin v kině beseda s občany nad touto studií, aby se případně zapracovaly konstruktivní připomínky. Budeme rádi, když se tam setkáme s velkou většinou z Vás.
 
10.04.2014

Uzavírka silnice kvůli povodňové opravě se odkládá

16
Koordinace opravy komunikace Frýdlant - B. Potok je trochu složitější než si asi zadavatel myslel, takže zde přinášíme nejaktuálnější informace z pohledu vlastníka silnice - Libereckého kraje i vyjádření pověřených pracovníků - naleznete zde. Z důvodu pozdního zahájení jednání o uzavírce dochází k avizovanému posunutí uzavírky a zahájení prací až někdy na začátek května.
 
 
load